Masz prawo jazdy?! Wydatek 5000 zł może cię nie ominąć!

Masz prawo jazdy?! Wydatek 5000 zł może cię nie ominąć!

kary kara abonament rtv kierowca kierowcy mandat grzywna opłata

Podaj dalej

Kierowcy posiadający prawo jazdy z pewnością muszą mieć się na baczności! W przeciwnym razie wydatek w wysokości 5000 zł może okazać się nieunikniony. W dzisiejszym artykule skupimy się na przepisie, którego nieprzestrzeganie może być dla Polaków opłakane w skutkach. Jeśli jesteście ciekawi, o co chodzi to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu! Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Masz prawo jazdy? Wydatek 5000 zł! Czy możemy go uniknąć?

policja mandaty fotoradar kierowcy
Pixabay

Kierowcy na całym świecie mają szereg obowiązków, które muszą bezwzględnie przestrzegać. Polscy kierujący często zapominają o prostych przepisach i muszą przez to wiązać się ze sporymi konsekwencjami. Za chwilę opowiemy o wydatku w wysokości 5000 zł, z którym nie chciałby się zmierzyć żaden kierowca. Dodatkowo zadamy sobie pytanie, czy można w jakiś sposób uniknąć opłaty. O co chodzi? 

Głównym tematem wielu artykułów jest prędkość, za sprawą której najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Im szybciej jedziemy, tym wolniej jesteśmy w stanie zareagować na różne czynniki. Stwarzanie niebezpieczeństwa nie jest jednak wystarczającym argumentem dla piratów drogowych, którzy przecież bardzo się spieszą i liczą się dla nich każde sekundy. Na szczęście mundurowi w naszym kraju często przeprowadzają różne akcje, które mają na celu wyłapać takie zachowania. O konsekwencjach dowiedział się 36-letni mieszkaniec Bydgoszczy zatrzymany przez funkcjonariuszy za swoją brawurową jazdę. Co dokładnie przeskrobał? 

W ostatnim czasie policjanci słupskiej drogówki często kontrolują miejsca, w których najczęściej dochodzi do różnych wykroczeń. To właśnie w jednej z takich lokacji Bydgoszczanin jechał z prędkością 123 km/h w miejscu, gdzie można jechać jedynie 50 km/h. Mundurowi nie mieli dla niego litości i ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 5000 zł. Co więcej, do wysokiej kwoty doszło również 15 punktów karnych. Jak możecie się domyślić zatrzymany od razu stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w miejscu zabudowanym. Jak więc sami widzicie warto poruszać się zgodnie z przepisami. W przeciwnym razie policja w końcu złapie was na gorącym uczynku i wystawi ogromny mandat… 

Jakie kary grożą nam za przekroczenie prędkości? 

  • do 10 km/h – mandat 50 zł oraz 1 punkt karny 
  • o 11-15 km/h – mandat 100 zł oraz 2 punkty karne 
  • o 16-20 km/h – mandat 200 zł oraz 3 punkty karne 
  • o 21-25 km/h – mandat 300 zł oraz 5 punktów karnych 
  • o 26-30 km/h – mandat 400 zł oraz 7 punktów karnych 
  • o 31-40 km/h – mandat 800 zł oraz 9 punktów karnych 
  • o 41-50 km/h – mandat 1000 zł oraz 11 punktów karnych 
  • o 51-60 km/h – mandat 1500 zł oraz 13 punktów karnych 
  • o 61-70 km/h – mandat 2000 zł oraz 14 punktów karnych 
  • powyżej 70 km/h – mandat 2500 zł oraz 15 punktów karnych

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News