Masz mieszkanie? Rząd zapowiedział większe opłaty dla Polaków!

Za horyzontem pojawiły się fatalne wieści dla osób posiadających mieszkanie. Rząd zapowiedział dodatkowe opłaty dla Polaków, które w dużym stopniu wpłyną na ich finanse. Rodziny z dziećmi zaczynają się obawiać, że nie będą w stanie zapłacić nowej opłaty w wyniku czego zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Czy Polacy przesadzają, czy może jednak ich obawy są w pełni uzasadnione? Na te wszystkie pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

kary kierowców brak oc kara opłata płaca minimalna 2023
Podaj dalej

Masz mieszkanie? Koniecznie się z tym zapoznaj… 

Mieszkasz w Polsce i jesteś właścicielem mieszkania? Niestety nie mamy dla ciebie dobrych wiadomości. Rząd zapowiedział dodatkowe opłaty dla obywateli, które mogą w dużym stopniu wpłynąć na ich sytuację finansową! Po usłyszeniu o tych zmianach w wielu rodzinach zapadła panika. Rodzice obawiają się tego, że nie będą w stanie zapłacić nowej opłaty w wyniku czego zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Na ten temat wypowiedział się Mateusz Morawiecki podczas rozmowy przeprowadzonej w radiu RMF FM. Co dokładnie ma się zmienić i czy wszyscy zostaniemy dotknięci większą opłatą za mieszkanie? Zobaczcie sami! 

Jak na razie premier utwierdza w przekonaniu, że na tę chwilę rząd nie ma przygotowanego żadnego konkretnego projektu. Niestety przypomina jednocześnie, że PiS już jakiś czas temu mówił o nałożeniu opłat na fundusze inwestorów, którzy decydują się na zakup sporej ilości mieszkań. Zdaniem Morawieckiego taka postać rzeczy negatywnie wpływa na podaż, która znacznie maleje. Wprowadzenie opłaty miałoby wprowadzić pewnego rodzaju balans. 

Rząd prowadzi jednak prace nad PCC (podatkiem od czynności cywilnoprawnych). To właśnie nim mieliby być obłożeni inwestorzy kupujący dużą liczbę mieszkań. W związku z tym powstały spore obawy wśród rodziców dzieci, którzy zafundowali swoim potomkom mieszkania. Czy ich również będą dotyczyć opłaty? Tego jeszcze nie wiadomo, lecz Morawiecki zapewnia że rząd zajmie się tą sprawą w najbliższym czasie. Ponadto zostanie wtedy również rozpatrzony temat tego, kiedy takie rozwiązanie miałoby zostać wprowadzone w życie.

Dobra wiadomość dla Polaków! 

Duże zmiany dla kierowców mieszkających w blokach
fot. Roman Babakin – stock.adobe.com

Zgodnie z zapewnieniami premiera w tym roku nie zostaną wprowadzone żadne nowe podatki. Nie będzie również podwyższenia podatków dla najbogatszych Polaków. Przynajmniej w tej kwestii możemy odetchnąć z ulgą. 

Na dalsze informacje dotyczące PCC musimy jeszcze trochę poczekać, ale już teraz możemy uspokoić zmartwionych rodziców. Rozwiązanie ma uderzyć w zamożniejszych obywateli naszego kraju, inwestorów, którzy wykupują dziesiątki mieszkań. Nie wiemy, od jakiej liczby mieszkań będzie obowiązywać opłata, lecz z pewnością powinna być większa niż 5. W tym roku najprawdopodobniej nic się nie zmieni, wraz z wami czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

Przeczytaj również