Już wkrótce wiele osób będzie mogło się cieszyć wprowadzeniem nowych przepisów, które zalegalizują w kraju marihuanę. Oczywiście nie będzie to takie proste jak może się wydawać. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w dzisiejszym artykule, który odpowie na nurtujące was pytania. Zaciekawieni tematem? W takim razie zaczynajmy!
Nowe wieści w sprawie marihuany!

Polscy internauci już od dłuższego czasu wypowiadają się na temat legalizacji marihuany. Przeprowadzane są różne marsze oraz badania, które miałyby przekonać rząd do podjęcia decyzji w tym temacie. Choć być może ciężko będzie wam w to uwierzyć, to mamy już potwierdzone informacje na temat legalizacji marihuany. Według nich już do końca roku wielu Polaków będzie mogło się nią nacieszyć. Jak jednak możecie się domyślić jest w tej sprawie pewien haczyk.
Niestety musimy powiedzieć, że mamy tu do czynienia nawet z kilkoma mankamentami. Pierwszym z nich jest to, że zmiany mają zostać wprowadzone nie w Polsce, a w Niemczech. Drugim jest ilość, którą maksymalnie możemy posiadać, mowa tu o 25 gramach konopi oraz o uprawianiu tej rośliny na własne potrzeby w maksymalnie trzech sztukach. Przekroczenie wspomnianych liczb będzie uznawane jako nielegalne, a co za tym idzie przyjdzie nam za to ponieść konsekwencje. Na ten moment należy podkreślić, że prace nad ustawą wciąż trwają, natomiast po zakończeniu tego etapu projekt zostanie poddany głosowaniu.
Marihuana zostanie zalegalizowana do końca roku?!

Zgodnie z wypowiedzią ministra rolnictwa, Cema Özdemira w Niemczech do końca roku będzie można legalnie korzystać z marihuany w celach rekreacyjnych. Ponadto możliwe, że zostanie też wprowadzona amnestia dla osób, które przez używanie konopi indyjskich miały konflikt z prawem. Na samym zalegalizowaniu marihuany u naszych zachodnich sąsiadów może się nie skończyć. Niemcy planują podjąć współpracę z pozostałymi krajami UE, które chcą zezwolić na używanie konopi indyjskich. Zaowocowałoby to opracowaniem wspólnej polityki w całej wspólnocie, co mogłoby wpłynąć również na inne kraje członkowskie.
Popieracie takie działania? Chcielibyście, aby wprowadzone takie przepisy też w Polsce, a może jesteście temu przeciwni? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach!