Korzystasz z nawigacji w samochodzie?! Srogi mandat i punkty karne trafią na twoje konto!

Korzystasz z nawigacji w samochodzie?! Srogi mandat i punkty karne trafią na twoje konto!

samochód lód śnieg mandat

Podaj dalej

Kierujący, którzy korzystają z nawigacji w samochodach muszą mieć się na baczności. Policjanci szukają takich jak ty i czekają tylko na okazję, aby wlepić ci mandat wraz z punktami karnymi. W tym artykule opowiemy ci, na co mundurowi zwracają szczególną uwagę oraz jakie tak naprawdę kary na nas czekają. Sytuacja jest naprawdę poważna i być może wielu z nas nie uda się uniknąć konsekwencji…

Korzystasz z nawigacji w samochodzie?!

google maps nawigacja timeline oś czasu
fot. pixabay

Kierowcy, korzystający z nawigacji w samochodzie są narażeni na srogi mandat! W dzisiejszym artykule opowiemy wam, w jakich okolicznościach policjant pokusi się o wystawienie nam kary. Warto poczytać na ten temat, aby z łatwością uniknąć przykrych konsekwencji. Skupmy się więc na tym, w jaki w ogóle sposób możemy otrzymać karę za używanie nawigacji w naszych autach. 

Podczas przeprowadzania kontroli funkcjonariusze mają szeroki wachlarz możliwości i jednym z nich jest wystawienie nam mandatu za nieprawidłowe korzystanie z nawigacji w telefonie. Oczywiście za samą nawigację kary nie możemy otrzymać. Przepisy jednak mówią jasno, że za korzystanie z telefonu podczas jazdy, który wymaga trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku jest niedozwolone. Przez chwilę skupmy się na karze. Wspomnieliśmy wam, że kwota ta jest całkiem wysoka, ale wiele tak naprawdę zależy od indywidualnego podejścia kierującego. Kara, jaką możemy dostać wynosi 500 zł oraz 12 punktów karnych. 

Co zrobić, aby uniknąć mandatu?

Najważniejszym problemem w korzystaniu z nawigacji w smartfonie jest fakt, że nie wolno trzymać telefonu w ręce podczas jazdy. Z tego powodu musimy umieścić go w specjalnym uchwycie, lecz gdzie w takim razie umiejscowić uchwyt? Oczywiście tam skąd telefon będzie dobrze widoczny. Najlepszym miejscem na to jest lewa dolna część przedniej szyby. Dzięki temu w polu widzenia kierowcy będzie nawigacja oraz droga. 

Co, jednak jeśli nie możemy zamontować tam uchwytu? W przypadku kiedy nasz samochód nie pozwala nam na przymocowanie nawigacji do lewej dolnej części szyby, możemy zdecydować się na jej środkową część, najniżej jak to jest możliwe. Jeżeli i ta opcja nam nie odpowiada, istnieje jeszcze jedna możliwość, mianowicie umieszczenie uchwytu na desce rozdzielczej. Trzeba tu pamiętać, aby wybrane przez nas miejsce było w polu widzenia kierowcy, ale też poza zasięgiem poduszek powietrznych.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News