Koniecznie sprawdźcie, czy doszedł do was ten przelew! 295 złotych trafiło do tysiąca obywateli zupełnie za darmo!

Koniecznie sprawdźcie, czy doszedł do was ten przelew! 295 złotych trafiło do tysiąca obywateli zupełnie za darmo!

czynsz wynajem mieszkanie inflacja koszty koszt

Podaj dalej

Do wielu Polaków ma trafić specjalny przelew. Każdy czeka na wiadomość czy również otrzyma darmowe pieniądze. Jeżeli również chcecie z nich skorzystać, a nie wiecie jeszcze jak je zdobyć, to serdecznie zapraszamy was do dzisiejszego artykułu. Dowiecie się z niego, kto jest uprawniony do otrzymania niemal 300 zł oraz co zrobić, aby do was dotarły.

Sprawdźcie, czy doszedł do was przelew od ZUS-u! 

pieniądze dodatek zus
fot. freepik.com – roman-

Pewna grupa obywateli otrzymała od ZUS-u atrakcyjny przelew w wysokości prawie 300 złotych. Wiemy także, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie zamierza się zatrzymać i w dalszym ciągu będzie wypłacał Polakom pieniądze bez potrzeby wypełniania żadnych wniosków. Środki trafią na wasze konta automatycznie. O wszystkim zadecyduje kilka drobiazgów, o których zaraz usłyszycie nieco więcej. Jesteście ciekawi, czy wy także złapiecie się na wsparcie? 

W dzisiejszym artykule skupimy się na tak zwanym dodatku pielęgnacyjnym. Wypłacany jest seniorom po 75 roku życia, którzy nie są zdolni do pracy oraz samodzielnej egzystencji. Drugą sprawą jest posiadanie uprawnienia do otrzymywania środków w ramach świadczeń emerytalno-rentowych. Po otrzymaniu zielonego światła od ZUS-u na wasze konta, każdego miesiąca trafiać będzie dodatek w kwocie 294,39 zł. Warto zaznaczyć, że podlega on corocznej waloryzacji, a jego podwyżka nastąpi 1 marca 2024 roku. 

Te osoby będą musiały złożyć odpowiedni dokument! 

zus-nowe-doplaty
fot. freepik

Nie wszyscy jednak mogą liczyć na otrzymanie darmowych pieniędzy bez złożenia wniosku. Sytuacja jest zgoła odmienna, gdy mamy do czynienia z ludźmi, którzy jeszcze nie osiągnęli progu wiekowego 75 lat, a jednocześnie spełniają warunek dotyczący niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji. Takie osoby muszą znaleźć szablon dokumentu w internecie i uzupełnić go. Następnie należy dostarczyć przygotowany wniosek wraz z zaświadczeniem o stanie zdrowia. Po dokonaniu formalności wystarczy jedynie czekać na przelew. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News