Kilkaset złotych na wyciągnięcie ręki?! Pieniądze już trafiają na konta Polaków!

Kilkaset złotych na wyciągnięcie ręki?! Pieniądze już trafiają na konta Polaków!

Kilkaset złotych na wyciągnięcie ręki?! Pieniądze już trafiają na konta Polaków!

Podaj dalej

Emeryci w całym kraju mogą ubiegać się o nowe świadczenie, które zapewni im aż 200 zł dodatku do emerytury. Wystarczy, że spełnicie kilka prostych wymagań, a pieniądze pojawią się na waszym koncie. W dzisiejszym artykule opowiemy wam co trzeba zrobić, żeby otrzymać pieniądze. Niestety wiele wskazuje na to, że nie jest to tak proste jak może się wydawać… W czym tkwi problem?

Kilkaset złotych na wyciągnięcie ręki?!

1500 zl dodatku oslonowego
Pixabay

Polacy w całym kraju zmagają się z coraz to droższymi produktami w sklepach. Wielu obawia się, że nie starczy im pieniędzy na utrzymanie siebie oraz innych członków rodziny. Do tego grona należą także emeryci, którzy mimo wszystko najbardziej odczuwają panujący kryzys. Między innymi dlatego zostało wprowadzone nowe świadczenie, które miałoby wesprzeć seniorów skromną kwotą finansową. Ile dokładnie możecie dostać oraz jakie wymagania należy spełnić? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! 

Zacznijmy od tego, że mamy tu do czynienia z dodatkiem do emerytury, który zapewni nam 200 zł. Zanim jednak zaczniecie świętować musicie wiedzieć, że w pierwszej kolejności należy spełnić dwa warunki, aby otrzymać tak zwane świadczenie ratownicze. Co w takim razie musimy zrobić? Cóż… na samym początku musimy przepracować odpowiednią ilość lat w Ochotniczej Straży Pożarnej lub jako ratownik górski. W obu tych przypadkach musimy mieć 25 lat czynnego uczestnictwa jako członek w działaniach ratowniczych. 25 lat dotyczy jedynie mężczyzn, gdyż paniom wystarczy jedynie 20 lat służby. 

Jeśli myśleliście, że to już koniec wymagań to niestety musimy was rozczarować. Drugim, równie istotnym warunkiem jest uczestnictwo w akcji ratunkowej przynajmniej raz w roku. Co ciekawe, wiadomo, że wysługę lat sumują się na podstawie całego doświadczenia osoby, który składa wniosek. 

Ile lat musi mieć senior, aby mógł otrzymać pieniądze?! 

prawo jazdy senior seniorzy
fot. pixabay

Świadczenie ratownicze przysługuje osobom, które przekroczyły wiek emerytalny. Oznacza to, że mężczyźni w wieku 65 lat oraz kobiety, które ukończyły 60 rok życia mogą otrzymać pieniądze (o ile spełniają pozostałe warunki)

Kto odpowiada za przyznanie pieniędzy?

dofinansowanie rzad 500
fot. freepik

Fundusze wpływające na konto seniora nie są zaksięgowane przez ZUS. Inicjatywa została przeprowadzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) i to właśnie oni odpowiadają za wpłynięcie pieniędzy na konta emerytów. Warto podkreślić, że nowy dodatek do emerytury wszedł w życie dopiero w zeszłym roku i jest blisko związany z nowelizacją ustawy dotyczącej ochotniczej straży pożarnej. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News