Kierowcy z tym dokumentem muszą uważać! Inaczej opłata w wysokości 5000 zł was nie ominie!

Kierowcy z tym dokumentem muszą uważać! Inaczej opłata w wysokości 5000 zł was nie ominie!

Kierowcy z tym dokumentem muszą uważać! Inaczej opłata w wysokości 5000 zł was nie ominie!

Podaj dalej

Kierowcy z tym dokumentem mogą czuć się zagrożeni podczas jazdy swoim samochodem. Jeśli nie będą wystarczająco uważać, może zostać na nich naniesiona opłata, która wyniesie nawet 5000 zł! Przekonał się o tym na własnej skórze pewien 44-letni kierowca BMW. Za co zatrzymała go policja i jakie przepisy złamał? Jesteście zaciekawieni? Zobaczcie, o co w tym chodzi!

Masz prawo jazdy?! Grozi ci surowa kara! 

Kierowcy posiadający ten dokument muszą mieć się na baczności. Chwila nieuwagi może zapewnić wiele kłopotów, także wysokich opłat, które mogą utrudnić nasze życie. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, w jaki sposób uniknąć zbędnych problemów. Jesteście gotowi? W takim razie zaczynajmy! 

W pierwszej kolejności musicie wiedzieć, że artykuł ten skupia się na nieodpowiedzialnym zachowaniu jednego z kierowców. Ten przez swoje bezmyślne postępowanie został przyłapany na gorącym uczynku przez grupę Speed, która ma za zadanie wyłapywać tego typu przypadki wśród kierujących. Temat jest o tyle poważny, że 44-letni zatrzymany podczas swojej brawurowej jazdy zagrażał innym uczestnikom ruchu. Niestety kierowcy na całym świecie często jeżdżą w ten sposób, za co są surowo karani. 

44-latek jest idealnym reprezentantem “brawury” i nie ma co na ten temat dyskutować. Mężczyzna po czterdziestce został zauważony przez mundurowych, którzy bacznie mu się przyglądali. Ten nie miał żadnych skrupułów w wyprzedzaniu innych pojazdów na skrzyżowaniach oraz przejściu dla pieszych. Żeby tego było mało przekroczył on także dozwoloną prędkość aż o 82 km/h na obszarze zabudowanym, tworząc tym samym ogromne zagrożenie. 44-latek został ukarany wysokim mandatem w wysokości 5000 zł, a oprócz tego na jego konto wpłynęło 30 punktów karnych. Narwany kierujący oczywiście pożegnał się również z dokumentem prawa jazdy. 

Jakie kary grożą kierowcom za przekroczenie prędkości?! 

Przekroczenie limitu prędkości to jedno z najczęstszych wykroczeń kierowców. Aby temu zapobiec w polskim prawie za złamanie tego przepisu przewidziane są surowe kary.

  • do 10 km/h – mandat 50 zł oraz 1 punkt karny 
  • o 11-15 km/h – mandat 100 zł oraz 2 punkty karne 
  • o 16-20 km/h – mandat 200 zł oraz 3 punkty karne 
  • o 21-25 km/h – mandat 300 zł oraz 5 punktów karnych 
  • o 26-30 km/h – mandat 400 zł oraz 7 punktów karnych 
  • o 31-40 km/h – mandat 800 zł oraz 9 punktów karnych 
  • o 41-50 km/h – mandat 1000 zł oraz 11 punktów karnych 
  • o 51-60 km/h – mandat 1500 zł oraz 13 punktów karnych 
  • o 61-70 km/h – mandat 2000 zł oraz 14 punktów karnych 
  • powyżej 70 km/h – mandat 2500 zł oraz 15 punktów karnych

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News