Kierowcy wciąż nie rozumieją prostych przepisów! Czekają ich surowe kary

Kierowcy wciąż nie rozumieją prostych przepisów! Czekają ich surowe kary

mandat policja kontrola drogowa

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule poznacie historię mężczyzny, który postanowił złamać szereg przepisów łudząc się, że umknie to uwadzę policji. Już za chwilę dowiecie się jaka kara go czeka oraz co dokładnie zrobił. Jeśli jesteście ciekawi, o co chodzi to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu.

Kierowcy wciąż łamią prawo… 

policja mandaty fotoradar kierowcy
Pixabay

Policjanci każdego dnia mają dużo do roboty. Dbają o bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale i pieszych. Tym razem wcale nie było inaczej. 27 kwietnia policjanci należący do kędzierzyńsko-kozielskiej komendy otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Według podanych informacji pijany kierowca miał jeździć po ulicach miasta. Funkcjonariusze nie mogli obok tej sprawy przejść obojętnie i już po niedługim czasie namierzyli i zatrzymali podejrzanego do kontroli drogowej. 

28 kwietnia w internecie pojawiło się nagranie, na którym można zobaczyć “brawurową” jazdę kierowcy. Ten bez żadnych skrupułów popełniał szereg wykroczeń, zaczynając od jazdy pod prąd na rondzie, a kończąc na niestosowaniu się do podwójnej linii ciągłej. 

Poddany kontroli 32-letni mężczyzna został zbadany alkomatem i jak się okazało miał niemal 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co ciekawe, kierowca nie jechał sam. Wiózł ze sobą aż trójkę pasażerów, narażając ich na ogromne niebezpieczeństwo! Żeby tego było mało, okazało się, że 32-latek posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami… Przez swoją głupotę trafi przed oblicze sądu. Już teraz wiadomo, że za popełnione czyny grozi mu nawet do 5 lat więzienia. 

Uważajcie na siebie! 

Pamiętajcie, żeby zachowywać za kierownicą rozwagę. Nigdy nie wsiadajcie za kierownicę samochodu po alkoholu. Nie stwarzajcie zagrożenia dla siebie, jak i innych uczestników ruchu, gdyż konsekwencje tych działań mogą być opłakane w skutkach. O tym przekonał się 32-latek, którego historię już poznaliście… 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News