Kierowcy wciąż mają problem z tym przepisem! Policja przez nieuwagę Polaków ma ręce pełne roboty!

Te przepisy drogowe nie dają żyć kierowcom. Z jakiegoś tajemniczego powodu na całym świecie wielu kierujących ma z nimi poważne problemy. Niestety nawet jeśli jest to kłopotliwe dla osób wsiadających za kierownice swoich pojazdów, muszą się one liczyć również z bardzo wysokimi karami. O jakie prawo chodzi? Jakie dokładnie kary grożą za jego złamanie? Na co powinniśmy zwracać uwagę i kto tym razem podpadł funkcjonariuszom? Wszystkiego na ten temat dowiecie się z dzisiejszego artykułu. Zapraszamy!

samochód wiosna zima porządki jak zadbać wymiana podwozie karoseria filtry
Podaj dalej

Kierowcy wciąż mają problem z tym przepisem!

policja mandat bezpieczna odległość
Pixabay

Polacy z jakiegoś powodu zdają się nie rozumieć tego przepisu. Mundurowi w całym kraju zmagają się z kierującymi, którzy nagminnie go nie przestrzegają. Jesteście ciekawi, o co chodzi? W jaki sposób uniknąć konsekwencji? Czy wspomniany obowiązek jest naprawdę taki trudny? Zobaczcie sami… 

2 sierpnia policjanci w Zatorze przeprowadzali kontrolę drogową, do której zatrzymali pojazd marki BMW. samochód poruszał się z prędkością 111 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jak się okazało prawo złamała 43-letnia mieszkanka Libiąża. Funkcjonariusze za jej występek ukarali ją mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktami karnymi. Po wszystkim zatrzymano także w sposób elektroniczny jej prawo jazdy. 

Następna sytuacja miała miejsce o godzinie 9:55 w Przeciszowie. Tamtejsi mundurowi zatrzymali na sygnale 41-latka kierującego pojazdem marki Audi. Mężczyzna w miejscu, gdzie ograniczenie wynosiło 30 km/h poruszał się z prędkością 81 km/h. Za swoje występki otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Podobnie jak w przypadku 43-letniej kobiety pożegnał się on ze swoim uprawnieniem. 

Nie minęło nawet ponad pół godziny i już na dokładnie tej samej ulicy został zatrzymany kolejny “rajdowiec”! 39-latek z miejscowości Istebna za kierownicą swojego fiata jechał nieco szybciej, bo 83 km/h, łamiąc tym samym ograniczenie 30 km/h. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h mężczyzna również załapał się na mandat w wysokości 1500 zł oraz 13 punktów karnych. Policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy 39-letniego pirata drogowego.

Pod tak czujnym okiem mundurowych coraz trudniej polskim kierowcom uniknąć odpowiedzialności za łamanie przepisów. Funkcjonariusze zapewniają, że nikomu nie ujdzie to na sucho i wszyscy stwarzający zagrożenie na drodze poniosą tego surowe konsekwencje. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wraz z policjantami apelujemy do was o przestrzeganie przepisów, trzeźwość za kierownicą oraz rozsądek podczas jazdy.

Jakie kary mogą otrzymać kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości?! 

  • do 10 km/h – mandat 50 zł oraz 1 punkt karny 
  • o 11-15 km/h – mandat 100 zł oraz 2 punkty karne 
  • o 16-20 km/h – mandat 200 zł oraz 3 punkty karne 
  • o 21-25 km/h – mandat 300 zł oraz 5 punktów karnych 
  • o 26-30 km/h – mandat 400 zł oraz 7 punktów karnych 
  • o 31-40 km/h – mandat 800 zł oraz 9 punktów karnych 
  • o 41-50 km/h – mandat 1000 zł oraz 11 punktów karnych 
  • o 51-60 km/h – mandat 1500 zł oraz 13 punktów karnych 
  • o 61-70 km/h – mandat 2000 zł oraz 14 punktów karnych 
  • powyżej 70 km/h – mandat 2500 zł oraz 15 punktów karnych

Przeczytaj również