Kierowcy nerwowo sprawdzają swoje auta. Podczas kontroli będziesz mieć przez to kłopoty!

Kierowcy nerwowo sprawdzają swoje auta. Podczas kontroli będziesz mieć przez to kłopoty!

Kierowcy nerwowo sprawdzają swoje auta. Podczas kontroli będziesz mieć przez to kłopoty!

Podaj dalej

Jeśli policja znajdzie u ciebie ten przedmiot podczas kontroli to możesz być pewien, że będziesz mieć przez to kłopoty. Polscy kierowcy panicznie sprawdzają swoje auta, aby uniknąć nieprzyjemności. W tym artykule wytłumaczymy ci, o co dokładnie chodzi i czego lepiej nie wozić w swoim samochodzie!

Masz to u siebie w aucie? Będziesz mieć kłopoty… 

bagaznik samochod kierowca 1

W naszym kraju posiadanie tego przedmiotu jest nielegalne i może kosztować kierowcę bardzo wiele. Grozi to wysokim mandatem oraz karą więzienia. Decyzja na ten temat zapadła już bardzo dawno temu i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Lekceważenie tego przepisu to przestępstwo, które jest przez policję regularnie eliminowane. O co dokładnie chodzi? 

Choć spora liczba kierowców zdaje sobie sprawę, że tego typu działanie jest niezgodne z prawem, to jednak znajdą się także ci, którzy spróbują szczęścia. Mowa tu oczywiście o przewożeniu narkotyków, za co możemy dostać naprawdę srogą karę. W ramach wizualizacji tej poważnej sytuacji opowiemy wam o losach pewnego mężczyzny, który na własnej skórze przekonał się o konsekwencjach posiadania narkotyków i nie tylko… 

21 grudnia blisko godziny 15 mundurowi patrolowali rejon miast w Prabutach przy ulicy Parkowej. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli jeden z przejeżdżających samochodów marki Opel. Ku ich zdziwieniu pojazd nie zareagował na sygnały nakazujące mu zatrzymanie się. Cała sytuacja nabrała dziwnego obrotu spraw, gdyż kierujący autem znacznie przyspieszył, chcąc uniknąć konfrontacji z policją. O całej sytuacji poinformowała jedna z policjantek tamtejszych służb: 

,,Kierowca uciekał przed mundurowymi przez kilka kilometrów, po czym zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Pasażer opla został wówczas w aucie. Po kilku minutach jeden z policjantów zatrzymał uciekającego kierowcę, którym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego. Po sprawdzeniu policyjnych systemów funkcjonariusze ustalili, że młody mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto obaj mężczyźni mieli przy sobie środki odurzające, a przeprowadzone narkotestem badanie wykazało, że była to amfetamina. Dodatkowo samochód, którym podróżowali obaj mężczyźni nie posiadał ważnego badania OC oraz aktualnego przeglądu” – powiedziała asp. Anna Filar.

Zatrzymani zostali przewiezieni przez mundurowych na komendę i usłyszeli już postawione przed nimi zarzuty. Wioząc ze sobą narkotyki nawet ucieczka przed rutynową kontrolą nie mogła im pomóc, a nawet pogorszyła sprawę.

Kara za niezatrzymanie się jest sroga! 

nie mają węgla wycinają drzewa policja
fot. pixabay

Kierowca, który zdecyduje się zlekceważyć się polecenia policji i nie zatrzyma się do kontroli zmusi on mundurowych do podjęcia pościgu. Jak dobrze wiemy, tego typu sytuacje mogą być niebezpieczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Za kontynuowanie jazdy wbrew poleceniom funkcjonariuszy kierowca naraża się tym samym na karę pozbawienia wolności do lat 5. W takim wypadku czasem lepiej zastanowić się nad swoim postępowaniem i zatrzymać się unikając przy tym dodatkowych nieprzyjemności. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News