Kierowcy nadal nie znają tego przepisu! Zapłacisz nawet 2500 zł kary!

Kierowcy nadal nie znają tego przepisu! Zapłacisz nawet 2500 zł kary!

mandat policja kontrola drogowa

Podaj dalej

Kierowcy nadal nie znają tego przepisu! Za jego nieprzestrzeganie kierującym grozi kara finansowa, która wynosi nawet 2500 zł! W tym artykule dowiecie się, czego unikać oraz za co dokładnie możemy otrzymać tak pokaźny mandat. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to zapraszamy do przeczytania tego artykułu!

Kierowcy nadal nie znają tego przepisu!

zwrot mandatów za parkowanie
pixabay

Minęło już tyle czasu od wprowadzenia tego przepisu, a kierowcy w dalszym ciągu wydają się go nie rozumieć. To duży problem, patrząc na to, że kary za jego nieprzestrzeganie sięgają nawet 2500 zł. W tym artykule chcemy opowiedzieć wam, o co chodzi oraz w jaki sposób możemy uniknąć mandatu. Wbrew pozorom sprawa jest naprawdę prosta i po przeczytaniu tego tekstu z pewnością wielu z was zrozumie, że czasem wystarczy tylko chcieć. W takim razie, z jakim przepisem mamy do czynienia i dlaczego kierujący wciąż nie są w stanie go zrozumieć? 

Mowa tu oczywiście o dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, której wielu kierowców nie respektuje. Dlaczego? Ciężko znaleźć na to jedną odpowiedź. Raz możemy mówić o pośpiechu, a za drugim razem o chęci wykazania się przy znajomych. Prawda jest jednak taka, że nieprzestrzeganie prędkości może w łatwy sposób doprowadzić do tragedii. W takich sytuacjach nie narażamy tylko siebie, ale również pasażerów oraz innych uczestników ruchu. O bolesnych karach dowiedzieli się między innymi mieszkańcy Włoszczowa, o których zaraz wam opowiemy. Najpierw jednak przedstawimy wam jakie kary grożą jeżdżącym za przekroczenie prędkości. 

Jakie mandaty możemy otrzymać za przekroczenie prędkości?! 

  • do 10 km/h – mandat 50 zł oraz 1 punkt karny 
  • o 11-15 km/h – mandat 100 zł oraz 2 punkty karne 
  • o 16-20 km/h – mandat 200 zł oraz 3 punkty karne 
  • o 21-25 km/h – mandat 300 zł oraz 5 punktów karnych 
  • o 26-30 km/h – mandat 400 zł oraz 7 punktów karnych 
  • o 31-40 km/h – mandat 800 zł oraz 9 punktów karnych 
  • o 41-50 km/h – mandat 1000 zł oraz 11 punktów karnych 
  • o 51-60 km/h – mandat 1500 zł oraz 13 punktów karnych 
  • o 61-70 km/h – mandat 2000 zł oraz 14 punktów karnych 
  • powyżej 70 km/h – mandat 2500 zł oraz 15 punktów karnych

Kierowcy nie próżnują… 

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie w ostatnim czasie mieli dużo do roboty. W ciągu jednego dnia zatrzymano bowiem 2 kierujących, którzy z niewiadomego powodu przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pierwsza kontrola odbyła się o godzinie 8:00, a zatrzymanym okazał się 60-letni mężczyzna, przekraczający prędkość o 57 km/h. Następnie do przepisów nie dostosował się 34-latek, który koło godziny 11 jechał o 75 km/h szybciej niż powinien…

Kierowcy przez długi czas nie zapomną o tej karze

Nie jest żadną tajemnicą, że w obu przypadkach mundurowi odebrali kierującym uprawnienia. Młodszy z nich otrzymał na swoje konto 15 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2500 zł. Sprawa drugiego kierującego trafiła natomiast do sądu i to właśnie tam 60-latek odpowie za swoje przewinienia. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News