Kierowcy mają powód do świętowania! Znienawidzona opłata zostanie zniesiona!

Kierowcy mają powód do świętowania! Znienawidzona opłata zostanie zniesiona!

pieniądze grzywna dla Polaków dowód osobisty

Podaj dalej

Kierowcy mają naprawdę dużo powodów do świętowania! W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że jedna z “kluczowych” opłat zostanie zniesiona przez rząd. Wiemy już na pewno, że nie jest to żaden żart, który ma na celu jedynie rozjuszyć kierowców. Zmiany są pewne i w tym artykule odpowiemy wam na kilka istotnych pytań. O jaką dokładnie opłatę chodzi i od kiedy w ogóle nie będziemy musieli się nią przejmować? Zobaczcie sami…

Znienawidzona opłata zniesiona? O co chodzi? 

oszczędności oszczędność inwestycje oszczędzanie pieniądze rower hulajnoga elektryczne paliwo
Pixabay

Tytuł tego artykułu to nie jest żaden żart! Kierowcy naprawdę pożegnają się z jedną z opłat i jest to już w pełni potwierdzone! W dzisiejszym tekście opowiemy wam ile dzięki temu zaoszczędzicie oraz kiedy zmiany wejdą w życie. Zacznijmy jednak od samego początku. O jaką opłatę chodzi? 

Mowa tu o opłatach ewidencyjnych i wraz z ich zniesieniem zaoszczędzimy na rejestracji pojazdu, zalegalizowaniu tablic, czy też wydanie dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego przeprowadzenie badań technicznych również obejdzie się bez opłaty ewidencyjnej i nie tylko. O całej sytuacji poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, cytowana przez motofakty.pl. ,,Zniesiona zostanie opłata ewidencyjna, która pobierana jest przez samorząd w związku z rejestracją pojazdów i wydawaniem dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przez stacje kontroli pojazdów podczas badań technicznych”

To, o ile zapłacimy mniej będzie zależne od tego, za co tak właściwie będziemy płacić. Umożliwi nam to zaoszczędzenie 50 groszy lub nawet całej złotówki. W przypadku badania technicznego pojazdu przy zniesieniu opłaty ewidencyjnej zapłacimy w sumie o 1 zł mniej. Jeżeli chodzi o wydanie dowodu rejestracyjnego naszego auta, zaoszczędzimy w ten sposób 50 gr.

Kiedy opłata zostanie zniesiona?! 

Jak na razie nie podano dokładnej daty, kiedy “znienawidzona” przez kierowców opłata zniknie na dobre. Wiadomo jedynie, że zniesienie kosztów wejdzie w życie miesiąc po ogłoszeniu przepisu w Dzienniku Ustaw. 

A co wy myślicie o całym tym przedsięwzięciu? Czy zniesienie tej opłaty to na pewno dobry pomysł? Koniecznie podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News