Kierowcy koniecznie muszą pozbyć się tego z samochodu! Inaczej zostaną nałożone na nich wysokie mandaty!

Kierowcy, którzy mają to w swoich samochodach muszą się tego niezwłocznie pozbyć. W przeciwnym wypadku funkcjonariusze policji zaczną działać, wystawiając wielu osobom wysokie mandaty. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, na co powinniśmy uważać, a także zdradzimy czy kara finansowa to jedyne konsekwencje, jakie was czekają.

mandat zima
Podaj dalej

Masz to w aucie? Koniecznie musisz się tego pozbyć! 

policja mandat bezpieczna odległość
Pixabay

Posiadanie tego w aucie jest surowo zakazane. W stronę kierowców wydano apel, który nawołuje ich do niezwłocznego usunięcia “wyposażenia” z pojazdu. Kierujący nie mają innej opcji jak dostosować się do polecenia, gdyż w przeciwnym wypadku zostaną surowo ukarani przez rząd. 

Cała sytuacja jest blisko powiązana z kontrowersjami, jakie ciągle mają miejsce na Łotwie. Kilka dni temu opowiadaliśmy wam o tym, iż osoby mające rosyjskie i białoruskie tablice muszą koniecznie je wymienić. Inaczej ich samochody zostaną skonfiskowane. Czas na dokonanie tego obowiązku miałby wynosić 3 miesiące. Jak można się spodziewać, taki pomysł został źle odebrany przez Rosjan. 

Kierowcy na terenie Łotwy i Estonii postanowili wyposażyć przednie szyby swoich aut w nowe naklejki. Przedstawiały one napisy: „Ja russkij” oraz „Ja russkaja”. Policja w Łotwie wydała oświadczenie, że umieszczanie takich haseł jest niedopuszczalne i zamierzają w tej sprawie działać. Władze uważają, iż biorąc pod uwagę obecną sytuację tego typu szyldy mogą potencjalnie prowokować i wspierać działania Rosji na terenie Ukrainy. 

Jaka kara grozi na naklejki?

W trakcie kontroli mundurowi mogą zażądać od kierowców natychmiastowego usunięcia naklejek. Gdy prawo zostanie złamane, funkcjonariusze z pewnością wyciągną konsekwencje. Dla przykładu: Estonia zauważyła podobne działania kierujących i szybko podjęła działania. Nakazała właścicielom pojazdów usunąć naklejki. Osoby lekceważące przepis miałyby pożegnać się z autem i otrzymać przy okazji na swoje konto wysoki mandat. 

Przeczytaj również