Kierowco uważaj na to podczas kontroli! Inaczej możesz trafić nawet do więzienia

Kierowco uważaj na to podczas kontroli! Inaczej możesz trafić nawet do więzienia

Kierowco uważaj na to podczas kontroli! Inaczej możesz trafić nawet do więzienia

Podaj dalej

Kierowco, w tym artykule wyjaśnimy ci, czego nie powinieneś wozić ze sobą podczas kontroli. Jeśli zlekceważysz przepisy to w najgorszym wypadku możesz trafić nawet do więzienia! Co zrobić, aby uniknąć kłopotów i czy każdy kierowca powinien obawiać się potencjalnych konsekwencji? O tym wszystkim dzisiaj sobie porozmawiamy. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy!

Przepis, przez który wylądujesz w więzieniu?! 

prawo wiezienie kierowca
fot. freepik

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o tym, czego lepiej nie przewozić w swoim samochodzie. W przeciwnym wypadku podczas kontroli możecie spotkać się z niemiłymi konsekwencjami, gdyż policjanci w tej kwestii nie będą wobec was łaskawi. O co konkretnie chodzi i czego nie powinniście wozić w swoim samochodzie? Tego wszystkiego dowiecie się z tego tekstu. Dodatkowo opowiemy wam o losach pewnego mężczyzny, który na własnej skórze przekonał się jak srogie mogą być dla niego przepisy. 

Wszystko zaczęło się 25 stycznia, po godzinie 20:00, kiedy to patrol policjantów w Niepołomicach zatrzymał do rutynowej kontroli pojazd marki Renault. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że mundurowi odkryli pewną tajemnicę zatrzymanego. Mianowicie 22-latek siedzący za kierownicą miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze wyczuli, że na tym historia może się nie skończyć i przystąpili do kontroli całego pojazdu. Sprawdzone zostały między innymi przewożone przez młodego mężczyznę rzeczy. 

Z tyłu pojazdu znaleziono kilka pustych kanistrów po benzynie, a także ręczną pompę do spuszczania paliwa. To mocno zszokowało policjantów. Na szczęście 22-latek zrozumiał swoją sytuację i postanowił wyznać mundurowym swój “mały sekret”. Zatrzymany był odpowiedzialny za kradzież z włamaniem do zaparkowanych samochodów ciężarowych i koparek. Jak sam przyznał ukradł z nich olej napędowy. To właśnie o tym przepisie wspomnieliśmy na samym początku. Kradzież paliwa to czyn warty potępienia i dokonując jakiegokolwiek przestępstwa musimy liczyć się z konsekwencjami. Do tego wszystkiego dochodzi fakt, że kierowca Renault nie zastosował się także do decyzji o cofnięciu jego uprawnień do kierowania. 

Tej kary młody kierowca nie zapomni na długo! 

Jak możecie się domyślić policja nie była dla 22-latka łaskawa. Ten usłyszał łącznie 4 zarzuty, w tym trzy dotyczyły kradzieży z włamaniem oraz kradzieży diesla. Straty szacuje się na prawie 8000 zł, a skradziona ilość paliwa wynosi 1000 litrów. Ostatni zarzut dotyczył prowadzenia pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień, co jest naprawdę niedopuszczalne. Młodemu kierowcy grozi nawet kara do 10 lat pozbawienia wolności… Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu co o tym wszystkim myślicie. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News