Kierowco przygotuj się na utratę 500 zł! Wydatek dotknie sporą część Polaków!

Kierowco przygotuj się na utratę 500 zł! Wydatek dotknie sporą część Polaków!

OBOWIĄZEK KIEROWCÓW prawo jazdy kod okulary soczewki mandat korekta wzrok OC

Podaj dalej

Wielu kierowców w naszym kraju musi przygotować się na “nowy” wydatek w wysokości 500 zł! To z pewnością ogromny cios dla wielu z nas, jednak czasem jest to konieczne. W tym artykule wyjaśnimy wam, o co dokładnie chodzi oraz czy w jakikolwiek sposób możemy uniknąć płacenia. Jeśli jesteście zaciekawieni tym tematem, to zapraszamy!

Wydatek w wysokości 500 zł dla kierowców! Czy możemy go uniknąć?! 

kierowcy mandaty za radio
Freepik

Wielu Polaków nieświadomie skazuje się na nowy wydatek oraz niemiłe wspomnienia. W dzisiejszym tekście wyjaśnimy wam, za co dokładnie kierowcy będą musieli zapłacić 500 zł! Biorąc pod uwagę aktualnie panującą inflację jest to naprawdę duża kwota pieniężna i z pewnością wielu z nas wolałoby takiego wydatku uniknąć… 

Chodzi oczywiście o nieprzestrzeganie przepisów, a wydatek 500 zł wiąże się z wystawionym mandatem przez policję. Jak dobrze pewnie wiecie funkcjonariusze dysponują coraz to nowocześniejszym sprzętem. Nowe samochody i mierniki prędkości to tylko wierzchołek góry lodowej nowoczesnego sprzętu. W ostatnim czasie w ręce polskiej policji trafiły drony, które systematycznie łapią narwanych i bezmyślnych kierowców za kółkiem. Co ciekawe, drony z wyposażonym zoomem zaczynają coraz częściej pojawiać się wysoko nad skrzyżowaniami. To właśnie dlatego większość kierujących nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że są obserwowani. 

W momencie, kiedy operator drona wykryje z góry wykroczenie, prawie natychmiast przekazuje informacje do patrolu naziemnego. Ten szybko rusza śladem podejrzanego, a następnie zatrzymuje pojazd, wymierzając sprawiedliwość. Jak w takim razie w łatwy sposób stracić 500 zł? Już spieszymy z wyjaśnieniami… 

Kierowcy nie znają granic… Wydatek 500 zł to absolutne minimum 

kierowca zawodowy praca zarobki prawo jazdy c+e
fot. pixabay

Jakiś czas temu policjanci z Warszawy postanowili podzielić się nagraniem, które w żadnym stopniu nie napawało optymizmem. Na udostępnionym wideo można było zobaczyć, jak kierowcy w bezczelny sposób lekceważą przepisy. Na trwającym prawie minutę nagraniu widać kilkunastu kierowców, którzy bez skrupułów przejechali na czerwonym świetle, stwarzając zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Tak jak wspominaliśmy wcześniej ich zachowanie nie umknęło mundurowym i każdy nieodpowiedzialny kierowca został surowo ukarany. Jak możecie się już domyślić chodzi oczywiście o mandat w wysokości 500 zł, co więcej piraci drogowi otrzymali także za swoją jazdę 15 punktów karnych. Jeśli w ciągu dwóch lat popełnią to samo wykroczenie to stracą uprawnienia do kierowania pojazdem. Miejmy nadzieję, że reszta Polaków zrozumie błędy swoich “kolegów” i nie będą powielali ich błędów. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News