PILNE: Era czujników parkowania dobiegła końca. Jedna z flagowych marek już z nich zrezygnowała!

PILNE: Era czujników parkowania dobiegła końca. Jedna z flagowych marek już z nich zrezygnowała!

PILNE: Era czujników parkowania dobiegła końca. Jedna z flagowych marek już z nich zrezygnowała!

Podaj dalej

Tesla zdecydowała się na śmiały ruch i postanowiła usunąć ze swoich pojazdów czujniki parkowania. Co ciekawe, marka zastrzega, że mimo takiej decyzji bezpieczeństwo podczas jazdy będzie utrzymywało się na tym samym poziomie.

Ważne ogłoszenie Tesli 

Tesla Model 3 i Tesla Model Y

Tesla poinformowała o ważnej zmianie dotyczącej czujników ultradźwiękowych w Modelach 3 oraz Y. Mianowicie Tesla usuwa z wymienionych egzemplarzy czujniki parkowania. Co więcej, w przyszłym roku dotyczyć to będzie także Modeli S oraz X. Jest to niekonwencjonalny ruch marki, patrząc na to, że większość producentów zwiększa liczbę różnych czujników wpływających na poziom bezpieczeństwa kierowców oraz pasażerów. 

Jednak to nie jedyne śmiałe posunięcie marki. Tesla w zeszłym roku poinformowała o zaprzestaniu montowania radarów w swoich pojazdach. Zostały one zastąpione kamerami, które wspomagane przez oprogramowania oraz wydajny komputer obserwują otoczenie wokół całego samochodu. Dodatkowo potrafią one również wykrywać pieszych, a także pozostałych uczestników ruchu.

Popularny producent samochodów elektrycznych uważa, że to rozwiązanie jest już na bardzo zaawansowanym poziomie, przez co czujniki ultradźwiękowe wydają się być niepotrzebne. Marka przekonuje, że poziom bezpieczeństwa w autach Tesli przy pomocy samych kamer będzie taki sam, a nawet wyższy. 

Koniec czujników parkowania?

Model Y od Tesli z luką bezpieczenstwa jpg

Tesla już niejednokrotnie pokazała, że nie boi się stanąć w ogniu krytyki. Marka ciągle eksperymentuje stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo podróżujących. Trzeba jednak przyznać, że podejście producenta elektryków jest naprawdę niecodzienne i od razu nasuwa się pytanie. Czy branża zdecyduje się obrać ścieżkę Tesli i w ostateczności zrezygnuje z czujników parkowania?

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News