Emerytura nie dla wszystkich! Kto nie otrzyma świadczenia?!

Emerytura nie dla wszystkich! Kto nie otrzyma świadczenia?!

kierowca kierowco brak oc kara opłata płaca minimalna 2023

Podaj dalej

Niestety nie mamy dla was dobrej wiadomości. Emeryci oraz seniorzy nie otrzymają emerytury, jeśli nie spełnią kilku ważnych wymagań. W tym artykule powiemy wam, na co warto uważać, ile wyniesie dodatkowe świadczenie oraz o jakich wymogach mowa. Jeśli jesteście zainteresowani i czujecie, że ten artykuł dotyczy bezpośrednio was lub waszych bliskich to zapraszamy do przeczytania jego treści.

Emerytura nie dla wszystkich! Seniorzy pożegnają się ze świadczeniem?!

pieniądze na dopłaty
Pixabay

Aktualnie panująca w naszym kraju inflacja dobija praktycznie każdego. Coraz to droższe produkty i paliwa pogłębiają trwający kryzys. Niestety wygląda na to, że starsi także mają się czego obawiać. Jeśli wśród naszych czytelników są seniorzy oraz emeryci to mamy dla was niezbyt dobrą wiadomość. Wiele wskazuje na to, że pożegnacie się z emeryturą, jeśli nie spełnicie kilku istotnych wymogów. W tym artykule skupimy się na tym, aby rozwiać wszelkie wasze wątpliwości, a przy okazji wyjaśnić, w jaki sposób zachować świadczenie. O co tak naprawdę chodzi?! 

Mowa tu oczywiście o czternastej emeryturze, która w bieżącym roku zostanie wypłacona seniorom na przełomie sierpnia oraz września. Ciekawi was ile ona tak naprawdę wyniesie? Po waloryzacji emerytur z 1 marca tego roku świadczenie to będzie wynosić 1588,44 zł brutto. Informacja ta jest już w 100 proc. pewna, gdyż potwierdził to sam wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, podczas rozmowy na antenie radiowej jedynki. Choć wiadomość ta wydaje się z pozoru dobra to już zaraz wyjaśnimy wam, dlaczego nie należy się zbyt pochopnie cieszyć. 

Kto może się martwić w 2023 roku?

pieniądze paliwo lpg dodatek
FREEPIK

Rzecz w tym, że nie wszyscy będą mogli skorzystać z pełnej 14. emerytury, a niektórzy emeryci i renciści wcale. Jeśli pobierane przez nas świadczenie jest wyższe niż 2900 zł miesięcznie, kwota przysługującej nam “czternastki” zostanie zmniejszona zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dostaniemy stawkę pomniejszoną o sumę pieniędzy przekraczająca próg 2900 zł. Niestety według tych reguł w przypadku, gdy otrzymujemy świadczenie w wysokości 4188,44 zł lub więcej “czternastka” się wyzeruje, więc nie będziemy mogli z niej skorzystać. 

Co ciekawe, poza limitem górnym jest też ustalony limit dolny. Renciści i emeryci otrzymujący mniej niż 50 zł niestety nie dostaną 14. emerytury. To jednak nie wszystko, bo ze świadczeniem będą mogły się pożegnać również osoby, którym zawieszono prawo do renty lub emerytury. 

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy 14. emerytura dotrze do wszystkich, którzy jej potrzebują? Czy jej wartość jest wystarczająca? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News