Emeryci z nowym przywilejem?! Dzięki temu zaoszczędzicie sporo pieniędzy!

Emeryci z nowym przywilejem?! Dzięki temu zaoszczędzicie sporo pieniędzy!

pieszy piesi mandat mandaty zakazy zakaz kara grzywna policja

Podaj dalej

Emeryci z nowym przywilejem?! Wiele na to wskazuje i co więcej, dzięki niemu zaoszczędzicie naprawdę dużo pieniędzy! W tym artykule wyjaśnimy wam, o co chodzi oraz kto dokładnie będzie mógł skorzystać ze specjalnej ulgi. Możecie uwierzyć nam na słowo, że gra jest warta świeczki. W takim razie co dobrego czeka na naszych polskich seniorów?! Zobaczcie sami!

Emeryci z nowym przywilejem?! O co dokładnie chodzi? 

bmw wypadek wypadki młodzi kierowcy seniorzy policja

W ostatnim czasie mówi się o nowej uldze dla emerytów. Co ciekawe, dzięki niej będziecie w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Dlatego też w dzisiejszym artykule skupimy się na tym, aby rozwiać wszelkie wasze wątpliwości i opowiedzieć wam, o co dokładnie chodzi. Kto dokładnie może skorzystać z atrakcyjnej ulgi?! Czy seniorzy oraz emeryci mają powody do świętowania? Na to pytanie poznacie odpowiedź już za chwilę! 

Jak pewnie wielu z was wie już od dawna emeryci otrzymują wiele ulg i przywilejów. W tym artykule skupimy się jednak na komunikacji miejskiej. Pewna część seniorów już od jakiegoś czasu korzysta z darmowych przejazdów publicznym transportem. Jednak czy na pewno wszyscy mogą korzystać ze środków miejskich? Okazuje się, że nie. Niestety, aby było to możliwe trzeba w pierwszej kolejności ukończyć 70 lat. To właśnie dopiero wtedy senior może nacieszyć się darmową komunikacją miejską. W przypadku kontroli wystarczy, że kontrolowany okaże dowód osobisty. Wtedy sprawa stanie się jasna, a wy będziecie mogli cieszyć się darmową jazdą. Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że wymogi mogą być różne. 

Nie wszyscy muszą czekać do siedemdziesiątki. Prawdą jest to, że taka możliwość w dużym stopniu zależy od miasta, w którym mieszkamy. Jest tak chociażby w Szczecinie, gdzie dla kobiet po 55 roku życia i mężczyzn po 60 roku życia bilety są o połowę tańsze. Również w Warszawie jest atrakcyjna oferta dotycząca emerytów, którzy ukończyli 65 lat. Mianowicie mogą oni wykupić roczny bilet seniora na przejazdy komunikacją miejską za jedynie 50 zł!

Ci emeryci to prawdziwi szczęściarze! 

senior prawo jazdy seniorzy
fot. pixabay

Kto jednak ma najlepiej? Otóż seniorzy z Wrocławia oraz lublina, którzy mogą korzystać z darmowych przejazdów po ukończeniu 65 roku życia. Dla mężczyzn jest to równoznaczne z osiągnięciem wieku emerytalnego. Panie przechodzące na emeryturę w wieku 60 lat i zanim ukończą 65 lat mogą skorzystać z 50-procentowej zniżki, właśnie z racji bycia na emeryturze.

A wy, w który mieście mieszkacie? Może udało wam się już skorzystać z atrakcyjnych ulg? Koniecznie dajcie nam znać o tym w komentarzach! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News