Emeryci mogą liczyć na nową formę wsparcia! Dodatkowe pieniądze powędrują do obywateli!

Emeryci mogą liczyć na nową formę wsparcia! Dodatkowe pieniądze powędrują do obywateli!

pieniądze dodatek rodzice dziecko

Podaj dalej

Emeryci mogą liczyć na nową formę wsparcia! Po spełnieniu jednego wymogu na wasze konta trafi ponad 5000 zł! Co ciekawe, nie musicie składać żadnych wniosków! W dzisiejszym artykule dowiecie się co dokładnie trzeba w takim razie zrobić oraz kto może otrzymać dodatkowe pieniądze. Jeśli ten temat was interesuje to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu! Gotowi? Zaczynajmy!

Emeryci mogą liczyć na nową formę wsparcia!

nowy wydatek dla polaków
Pixabay

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o atrakcyjnej formie wsparcia dla seniorów, z której skorzystać mogą obywatele naszego kraju. Już teraz warto podkreślić, że gra jest warta świeczki, gdyż po spełnieniu wymogów na wasze konto trafią dodatkowe pieniądze! Co ciekawe, aby je dostać nie musimy nawet składać żadnego wniosku. Dlatego też zaraz wytłumaczymy wam, o co chodzi oraz w jaki sposób załapać się na nowe dofinansowanie. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy! 

Wiemy, że atrakcyjne świadczenie przysługuje osobom, które ukończyły 100 lat. Szczęśliwcy będą mogli liczyć na dodatkowe 5000 zł do emerytury! Tak jak wspominaliśmy powyżej Polacy spełniający wymogi nie muszą nawet składać żadnego wniosku. Fundusze są przyznawane automatycznie więc nie musicie martwić się, że pieniądze do was nie trafią. Jeżeli zastanawia was czy oprócz dobicia do 100 potrzebujemy spełnić jeszcze jakieś wymagania to już teraz możemy powiedzieć, że nie! Przekroczenie wieku to jedyny wymóg. 

Nie dla wszystkich będzie to tyle samo?

pieniądze dodatek zus
fot. freepik.com – hbmedia

Świadczenie honorowe jest waloryzowane, lecz tylko dla nowych stulatków. Od momentu przyznania dofinansowania jest ono dla nas stałe i jego wartość nie ulegnie zmianie. Trzeba przyznać, że rodzi to pewne niesprawiedliwości. Zeszłoroczni stulatkowie do końca życia będą otrzymywać co miesiąc 4944,79 zł, a tegoroczni dostaną o 595,46 zł więcej. Dla seniorów, którzy będą obchodzić swoje setne urodziny między 1 marca 2023 roku, a 1 marca 2024 roku, oznacza to, że im będzie przysługiwać aż 5540,25 zł miesięcznie!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News