Dwukrotny wzrost opłat dla Polaków! Wszyscy zastanawiają się skąd wziąć na nie pieniądze…

Dwukrotny wzrost opłat dla Polaków! Wszyscy zastanawiają się skąd wziąć na nie pieniądze…

nowe dopłaty pieniądze

Podaj dalej

Rok 2023 jest obfity w przeróżne opłaty dla Polaków. Niestety jedna z nich uderzy w ogromną część z nas i warto o niej trochę opowiedzieć. Jak duże są podwyżki i czy są jednakowe? Cóż… wygląda na to, że wiele zależy od miasta, co w teorii może być pocieszające. W tym jednak momencie warto wspomnieć o tym, że w jednym z miast odnotowano dwukrotny wzrost opłaty… Czy naprawdę mamy się czego bać?!

Za co Polacy zapłacą podwójnie?! 

policja mandat dron prędkość przejście dla pieszych skrzyżowanie
Pixabay

Wygląda na to, że 2023 rok będzie obfity w przeróżne opłaty dla Polaków. My jednak skupimy się dzisiaj na jednej z nich, która szczególnie zapadnie obywatelom w pamięć. Opowiemy wam, o ile wzrosły stawki i w jakich miejscach będą obowiązywały. Niestety wszystko wskazuje na to, że ceny będą wahały się w zależności od miasta. Z czym Polacy będą musieli się zmierzyć w nowym roku i czy nowe stawki zmienią nasze życia?! Na to pytanie poznacie odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Coraz częściej do mieszkańców gmin docierają wieści o tym, że rachunki znacznie wzrosną w 2023 roku. Wszyscy zastanawiają się, o co chodzi i o jakich kwotach tak naprawdę mówimy. Cała ta sytuacja kręci się wokół wywozu śmieci i tego, że opłata za tę usługę wzrośnie. Dla przykładu, mieszkańcy gminy Wągrowiec – mieszczącej się w Wielkopolsce zapłacą o ponad 28 proc. więcej niż w zeszłym roku. Oznacza to, że tamtejsi mieszkańcy będą musieli wydawać o 9 zł więcej, a miesięczna opłata wyniesie ich 41 zł. Niestety Wągrowiec nie jest wyjątkiem, a podobnych przypadków możemy doszukać się chociażby we Wrocławiu. Firmy odpowiedzialne za wywóz zażądały od magistratu stolicy województwa dolnośląskiego podwyżki wynoszącej 100 proc.! Tłumaczone to było między innymi rosnącymi cenami paliw, które mocno wpływają na tę branżę. 

Podobna sytuacja ma miejsce również w Kutnie, gdzie nowa stawka dla mieszkańców wyniesie 37 zł. miesięcznie. Natomiast rozmowy nad ewentualnymi podwyżkami prowadzone są aktualnie w Bielsku-Białej. Tamtejsze władze zastanawiają się nad wprowadzeniem pewnej uchwały dotyczącej różnych stawek. Na ten przykład gospodarstwa jednorodzinne zapłaciłby jedynie 2 zł więcej, dwuosobowe byłyby zobowiązane do zapłacenia 4 zł, a trzyosobowe do 6 zł podwyżki! 

Czym spowodowana jest podwyżka?

ceny paliwa
fot. pixabay

Wiele gmin tłumaczy swoje działania aktualnie panującą inflacją w naszym kraju oraz rosnącymi cenami paliw. To właśnie te czynniki mają ogromny wpływ na podwyżkę stawek za wywóz śmieci. Ostatecznie i tak wszystko zależy od decyzji konkretnego miasta. Owszem, w niektórych miejscach podwyżka naprawdę dotknie mieszkańców, jednak znajdą się także miasta, które aż tak bardzo wzrostu nie odczują… 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News