Duże pieniądze trafią na konta Polaków! To prawie jak nowe świadczenie?!

Duże pieniądze trafią na konta Polaków! To prawie jak nowe świadczenie?!

mandat pasy bezpieczeństwa zapięte niezapięte

Podaj dalej

Duże pieniądze trafią na konta Polaków? Czy to naprawdę możliwe? Wiele wskazuje na to, że tak, jednak wysokość zwrotów może niekoniecznie spełnić oczekiwania wszystkich obywateli. W tym artykule wyjaśnimy ci, kto otrzyma pieniądze, kiedy oraz za co. Jeśli jesteście zainteresowani to zapraszamy was do przeczytania treści tego tekstu.

Polacy otrzymają ogromne zwroty! To prawie jak nowe świadczenie?!

policja policjant mandat kara grzywna zatrzymanie kontrola
Pixabay

Spora liczba Polaków może bacznie przyglądać się swoim kontom bankowym, gdyż w tym roku otrzymają pokaźne zwroty. Potencjalne kwoty mogą osiągnąć naprawdę przyjemną sumę, przez co wielu z zapartym tchem oczekuje przelewu. Niektórzy nawet są skłonni zaryzykować stwierdzeniem, że jest to prawie jak nowe świadczenie? Czy to prawda? Cóż… to już bardzo indywidualna opinia. W tym artykule opowiemy wam, o co dokładnie chodzi oraz kto otrzyma pieniądze. 

Całe to zamieszanie skupia się wokół reformy podatkowej wprowadzonej przez nasz rząd. Został stworzony nowy projekt, który następnie określono mianem “Niskie podatki”. Wszedł 1 lipca zeszłego roku i jego głównym celem było zmniejszenie stawki podatku dochodowego z 17 proc. do jedynie 12. Przez to, że obniżkę wprowadzono z mocą wsteczną, od 1 stycznia urząd skarbowy zobowiązany jest do zwrócenia nam nadpłaconego podatku.

Wprowadzenie tego w połowie roku spowodowało jednak spore nieścisłości pomiędzy zaliczką a samym podatkiem. Dlaczego? W ubiegłych latach pracodawcy, zatrudniając pracownika na podstawie umowy o pracę, pobierali zaliczkę z góry na cały rok. przez to, że nagle zmniejszono podatek 1 lipca, ci, którzy tak zrobili zapłacili więcej niż powinni. Właśnie z tego powodu możemy liczyć na zwrot pieniędzy.

Kto otrzyma pieniądze i kiedy trafią one na nasze konta?

mandat przejazd kolejowy przepisy zapory
Pixabay

W związku ze zmianą stawki podatkowej z mocą wsteczną od początku 2022 roku, podatnicy nadpłacali przez pierwsze półrocze zeszłego roku. Z tego powodu obywatele powinni otrzymać zwrot nadpłaconych pieniędzy. Kto może na to liczyć? Otóż osoby, które pracują na umowie o pracę i ich pensja w ubiegłym roku przekroczyła poziom 3 200 zł brutto. Oczywiście im wyższe wynagrodzenie, tym większy będzie również zwrot podatku. 

To kiedy dotrą do nas pieniądze zależą od daty złożenia deklaracji PIT oraz od tego, w jaki sposób ją wypełnimy. Jeśli drogą elektroniczną, możemy liczyć na przelew do 45 dni od jej złożenia. Okres oczekiwania znacznie się wydłuża w przypadku skorzystania z tradycyjnej metody, papierowej,  a trwa on nawet do trzech miesięcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News