Duża ilość kierowców ukarana. Ciebie też mogą na tym złapać!

Duża ilość kierowców ukarana. Ciebie też mogą na tym złapać!

Duża ilość kierowców ukarana. Ciebie też mogą na tym złapać!

Podaj dalej

Niestety jeżdżący po raz kolejny nie wykazali się wielkim rozumem. Na szczęście policja była w odpowiednim miejscu i czasie.

Kierowcy przyłapani na gorącym uczynku

24 listopada policjanci postanowili przeprowadzić specjalną akcję, której zadaniem było przeprowadzenie kontroli przewoźników. Nie pisalibyśmy wam o tym, gdyby nie fakt, że podczas inspekcji wydarzyło się parę ciekawych sytuacji. Żadna z nich nie powinna mieć miejsca i stanowi istną przestrogę dla reszty!  

,,Niestety, wśród skontrolowanych 4 kierujących nie posiadało uprawnień. Dwóch kierowało pod wpływem narkotyków” – poinformowała Komenda Stołeczna Policji na swoim Twitterze, cytowana przez moto.pl. 

Policjanci podzielili się również opinią, że ich zdaniem tego typu kontrole przynoszą pożądane skutki. Wygląda więc na to, że kierowcy zaczynają się powoli uczyć na błędach innych. To dobra wiadomość, biorąc pod uwagę, że w naszym kraju nie brakuje łamania przepisów na wszelakie sposoby. Pamiętajmy też, żeby bardzo uważać na przewozy na aplikację, gdyż nigdy nie ma pewności co może nas spotkać. 

Co przyniosły takie akcje?

kierowca kierowco brak oc kara opłata płaca minimalna 2023
Pixabay/Gosia K.

Jak podaje moto.pl w ramach podobnych inicjatyw mundurowi zatrzymała aż 56 kierowców, korzystających z fałszywych dokumentów prawa jazdy. Ponadto oprócz tych 56 delikwentów policjanci namierzyli jeszcze 50 osób, które prowadziły pojazd bez uprawnień! Żeby tego było mało zostało nałożonych 125 kar administracyjnych na przewoźników.

Podczas takich kontroli wystawiono kierowcom ponad 300 mandatów oraz odholowano niemal 60 pojazdów. Zidentyfikowano również kilkanaście osób przebywających w Polsce nielegalnie i z tego powodu deportowano 18 obcokrajowców.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News