Dostawy na stacje paliw zostały wstrzymane?! Na kierowców czeka trudny okres…

Dostawy na stacje paliw zostały wstrzymane?! Na kierowców czeka trudny okres…

benzyna diesel ceny paliw paliwo aktualizacja

Podaj dalej

Stacje benzynowe przeżyją kolejny kryzys! Wiele z nich nie otrzyma swoich dostaw. Kierowcy są załamani…

Stacje paliw odcięte od surowca?! 

Sytuacja z paliwami jest napięta nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Wiele firm musi ograniczać dostawy surowca, przez co nie są w stanie realnie zapewnić swoim klientom wystarczających ilości. MOL, czyli węgierski koncern paliwowy poinformował, że w najbliższych dniach przestanie dostarczać paliwo aż do 250 stacji benzynowych. Argumentem przemawiającym za tą decyzją ma być spadek dostaw ropy z Rosji. Jak sami widzicie decyzja jest poważna i może być opłakana w skutkach dla wielu kierowców. 

Jak podaje e-petrol dostawy ropy do pewnej części Europy Środkowej, jak i Wschodniej zostały czasowo wstrzymane. Doszło do tego w zeszły wtorek, tuż po tym jak rosyjska rakieta uderzyła w elektrownię w pobliżu granicy z Białorusią. To właśnie ona odpowiada za dostarczenie energii elektrycznej do przepompowni! 

Cała sytuacja może wydać się zagmatwana, ponieważ węgierski minister spraw zagranicznych powiadomił w środę, że dostawy ropy przez odcinek rurociągu zostały wznowione. Choć może wydawać się to dobrym posunięciem to samo MOL w dalszym ciągu jest na przegranej pozycji. Firma postanowiła wydać oświadczenie w tej sprawie, które nie budzi pozytywnych emocji.

Sytuacja ciągle jest napięta… 

Dostawy rurociągiem, o których wspomnieliśmy wcześniej zostały wznowione, jednak tylko przy niskim ciśnieniu. Taka postać rzeczy wpływa negatywnie na import ropy do Węgier, o czym powiadomił 18 listopada MOL. Niestety spadek mocy produkcyjnych w jednej z kluczowych rafinerii marki był opłakany w skutkach, wpływając negatywnie na wszystkie produkty. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News