Dodatkowe pieniądze dla pracujących! Co trzeba zrobić, aby je otrzymać?!

Dodatkowe pieniądze dla pracujących! Co trzeba zrobić, aby je otrzymać?!

dopłaty termo

Podaj dalej

Polacy mogą nastawić się na to, że ich wypłata zostanie permanentnie podwyższona. W dzisiejszym artykule opowiemy wam co dokładnie trzeba zrobić oraz kto może spodziewać się podwyżki. Jeśli jesteście ciekawi kto jest upoważniony do otrzymania pieniędzy to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu. Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Dodatkowe pieniądze dla pracujących!

Mamy doskonałą wiadomość dla osób pracujących, decyzja dotycząca podniesienia pensji została już rozpatrzona pozytywnie. W tym miesiącu Polacy otrzymają dodatkowe pieniądze na swoje konta. W dzisiejszym artykule opowiemy wam kto może spodziewać się podwyżki oraz czy trzeba spełnić jakiekolwiek wymagania. Już teraz możemy zdradzić wam, że nie nie jest to wcale takie trudne jak może się wydawać. 

Warto na tym etapie podkreślić, że podwyżka dotyczy jedynie żołnierzy, którzy już 1 marca mieli otrzymać dodatkowe pieniądze na konta. Niestety projekt rządowy nie został jeszcze domknięty do końca, dlatego też Polacy muszą jeszcze chwile uzbroić się w cierpliwość. Wiele bowiem wskazuje na to, że dofinansowanie do wypłaty dotrą do nowych właścicieli jeszcze w kwietniu. Co więcej, pieniądze trafią do żołnierza bez względu na jego stopień. Oznacza to, że każdy w wojsku otrzyma taką samą podwyżkę.

Ile będą dostawać Polacy po zmianie?

kierowca zawodowy praca zarobki prawo jazdy c+e
fot. pixabay

 Już wkrótce na konta polskich żołnierzy wpłyną dodatkowe 400 zł brutto. Jest to związane z projektem podwyższenia pensji pracowników armii, który został już potwierdzony i wszystko jest dopinane na ostatni guzik. Przejdźmy jednak do najbardziej interesującej was część.

Kto ile otrzyma po podwyżce? Dla szeregowego nowa pensja wyniesie 4960 zł brutto, w przypadku kaprala będzie to 5560 zł brutto. Jeżeli chodzi o żołnierzy ze stopniem pułkownika i wyżej będą otrzymywać powyżej 10 000 zł brutto. Generałom za to będzie teraz przysługiwać wynagrodzenie równe 18 150 zł brutto.

Wojskowi zdecydowanie rozpieszczani są w ostatnich latach przez rząd. Przeciętne wynagrodzenie wojskowego wygląda naprawdę atrakcyjne, o czym przypomniał Mariusz Błaszczak – szef resortu obrony. ,,To kolejne podwyżki w Wojsku Polskim. Przeciętne wynagrodzenie w Siłach Zbrojnych RP wraz z dodatkami wynosi obecnie 7976 zł. Zapewnienie godnych warunków służby to priorytet rządu” 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News