Dodatkowe 1600 zł na utrzymanie! Comiesięczne świadczenie trafia na konta Polaków!

Dodatkowe 1600 zł na utrzymanie! Comiesięczne świadczenie trafia na konta Polaków!

kontrole węgiel pieniądze

Podaj dalej

Każdy Polak może ubiegać się o świadczenie, które zapewni nam dodatkowe 1600 zł na miesiąc? Okazuje się, że tak jednak w pierwszej kolejności należy spełnić kilka prostych wymogów. W dzisiejszym artykule opowiemy wam co należy zrobić, żeby otrzymać atrakcyjny dodatek. Jeśli jesteście zaciekawieni jak to zrobić to zapraszamy!

Dodatkowe 1600 zł na utrzymanie! Polacy mają powody do świętowania?! 

pieniądze dodatek rząd program plus
pixabay

Pokaźna liczba obywateli naszego kraju na własnej skórze odczuwa jak wysoka oraz sroga jest inflacja w 2023 roku. Wielu z nas nie radzi sobie z nadwyżką cen w sklepach i na każdym kroku szukamy alternatyw i świadczeń, które mogłyby nam pomóc. Często z pomocą przychodzi do nas ZUS lub rząd oferując kilka ciekawych dofinansowań. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o świadczeniu, które zapewni wam 1600 zł na miesiąc! Co trzeba zrobić, aby otrzymać pieniądze i kto tak naprawdę może ubiegać się o świadczenie? Tego wszystkiego dowiecie się z tego tekstu! 

Mowa tu o “Mama 4 plus”, czyli dodatku przeznaczonym dla matek, które większość swojego życia poświęciły opiece nad dziećmi. Rzeczniczka ZUS, czyli Iwona Kowalska-Matis powiedziała, że pieniądze mają na celu pomóc kobietom, które w trakcie swojej “kariery” nie zdołały zapracować sobie nawet na minimalną emeryturę. 

Świadczenie “Mama 4 plus” otrzymają matki opiekujące się teraz dziećmi jako automatycznie przyznawany dodatek do emerytury. Pieniądze zostaną wypłacone tym kobietom, które większość życia spędziły wychowując dzieci i nie zdołały wypracować emerytury. “Mama 4 plus” wynosi tyle, co minimalna emerytura, czyli dokładnie 1588,44 zł brutto na miesiąc.

Wartość tego świadczenia zmienia się oczywiście wraz z wysokością emerytur, które podlegają waloryzacji. Oznacza to, że w przyszłym roku możemy spodziewać się nawet wyższej kwoty niż 1600 zł. Zależeć to będzie jednak od tego, na jakim poziomie utrzyma się w tym roku średnia wskaźnika inflacji. Wszystko będzie jasne dopiero na początku 2024 roku. 

Kto jeszcze może skorzystać ze świadczenia?

prędkość teren zabudowany policja pomiar prędkości wideorejestrator prawo jazdy
Pixabay

Jak już wspomnieliśmy wcześniej świadczenie “Mama 4 plus” jest tak naprawdę dodatkiem do faktycznej emerytury. W związku z tym, jeśli przez cały czas opieki nad potomstwem nie udało nam się uzbierać na minimalną emeryturę, lecz posiadamy pewne środki to, otrzymamy część tego świadczenia tak, aby nasza emerytura równała się minimalnej. Wielu świadczeniobiorców ZUS-u korzysta z takiej możliwości i dzięki temu otrzymują niezbędne kilkaset złotych do minimalnej emerytury.

W tym momencie być może was zaskoczymy, ale nie tylko kobiety mogą ubiegać się o dodatek “Mama 4 plus”. Po pieniądze zgłaszać się mogą ojcowie, w momencie kiedy matka zmarła, opuściła rodzinę lub po prostu zrezygnowała ze swoich dzieci. Oczywiście w takiej sytuacji ojciec musi sprawować opiekę nad swoimi pociechami. Kiedy ten spełni wspomniane warunki może wtedy ubiegać się o wypłatę świadczenia. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News