Dodatek węglowy powróci do nas w maju?! Polacy nie mogą się już doczekać!

Dodatek węglowy powróci do nas w maju?! Polacy nie mogą się już doczekać!

węgiel JSW odwołane zamówienia

Podaj dalej

Mimo tego, że czas dodatku węglowego dobiegł końca to i tak w dalszym ciągu wielu Polaków oczekuje jego powrotu. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, czy faktycznie istnieje jakakolwiek szansa na to, aby mógł zawitać do nas w 2023 roku oraz co o tym zadecyduje. Jeśli ten temat was interesuje to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu.

Nowe informacje na temat nowego dodatku węglowego w 2023 roku? 

WĘGIEL
Freepik

Nowy dodatek węglowy to temat, którym żyje bardzo duża liczba Polaków. W zeszłym roku słynne dofinansowanie cieszyło się ogromną popularnością więc nie dziwi nikogo fakt, że ludzie oczekują powrotu słynnego świadczenia. Co ciekawe, niektórzy są tak pewni powrotu dodatku węglowego iż mówi się o tym, że powróci on do nas już w maju! W dzisiejszym artykule przyjrzymy się tej sprawie obiektywnie i opowiemy wam czy naprawdę należy oczekiwać jego powrotu. 

Najpierw jednak powróćmy jeszcze do 2022 roku i przypomnijmy wszystkim, o co w tym całym dodatku węglowym chodziło. Było to jednorazowe świadczenie przeznaczone dla gospodarstw domowych, których źródłem ogrzewania był węgiel. Na konta Polaków trafiało bowiem 3000 zł i to właśnie za ich sprawą mogliśmy opłacić zakup surowca. Wnioski można było składać do 30 listopada zeszłego roku, a wszystkie pieniądze powinny trafić do obywateli najpóźniej w styczniu bieżącego roku. 

Dlaczego o tym wszystkim wspominamy? Musicie wiedzieć, że wprowadzenie dodatku węglowego nie wzięło się znikąd. W 2022 roku jak pewnie pamiętacie sytuacja z węglem była niesamowicie niestabilna stąd też rząd postanowił wesprzeć gospodarstwa. Teraz jednak sytuacja z surowcem uległa znacznej poprawie i na razie nic nie wskazuje na to, aby miała ulec zmianie. 

Jak to będzie w przyszłości z dodatkiem węglowym?

węgiel ceny sklep pgg składy na składach opał cena
Pixabay

Wciąż nie wiadomo czy będziemy mieli do czynienia w tym roku z kolejnym dodatkiem węglowym. Rząd nic nie zapowiadał w tej sprawie, a o dopłacie do zakupu węgla na nadchodzący sezon grzewczy zadecyduje sytuacja na rynku oraz ceny energii. Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapewnia, że węgla powinno wystarczyć dla wszystkich. Ponadto w związku z tym, cena surowca powinna być niższa i bardziej przystępna niż w zeszłym roku. 

Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, jakie jest wasze zdanie na temat nowych edycji dodatku węglowego. Uważacie, że w najbliższym czasie to popularne świadczenie powinno do nas wrócić? 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News