Dodatek finansowy na prąd jest wypłacany!

ZUS wypłaca już dodatek finansowy, który można wykorzystać na comiesięczne opłaty np. za prąd. Wynosi ono 255 złotych i trafi do osób, które zdecydują się wypełnić odpowiedni wniosek. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, kto dokładnie załapie się na otrzymanie atrakcyjnego przelewu. Zainteresowani? W takim razie bez zbędnego przedłużania przejdźmy do rzeczy!
Dzisiaj porozmawiamy sobie o ryczałcie energetycznym, którzy przysługuje zarówno emerytom jak i osobom, które pochowały małżonka. Oczywiście obowiązkowo muszą być one w wieku emerytalnym. W przeciwnym razie szansa na ryczałt przepadnie. Atrakcyjne wsparcie dla Polaków ma na celu obniżyć koszty, które ci ponoszą za korzystanie z energii elektrycznej, cieplnej lub gazowej. Ważne jest, aby była ona wykorzystywana w celach domowych.
Zanim przejdziemy do wniosku oraz innych potrzebnych dokumentów wymaganych do ubiegania się o dofinansowanie, opowiemy wam kto konkretnie skorzysta z pieniędzy od ZUS-u. Pierwszą z takich grup są wdowy, które straciły mężów w wyniku przymusowego zatrudnienia, ważne jest, aby pobierały one emeryturę lub rentę. Podobna sytuacja jest z wdowami i wdowcami, których partnerzy zginęli na wojnie. Do tego dochodzą także żołnierze zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnieni w kamieniołomach, kopalniach węgla i batalionach budowlanych. Co więcej osoby biorące udział w wojnie także zostały do tego zacnego grona przypisane. Jeśli należycie, do którejś z tych grup, to możecie bez żadnego problemu złożyć odpowiednie papiery o uzyskanie wsparcia.
O tym warto wiedzieć!

Zamierzacie ubiegać się o ryczałt energetyczny? W takim razie przedstawimy wam pokrótce fakty, które uważamy za istotne. Co powinniśmy wiedzieć o atrakcyjnym świadczeniu?
- Jak już mówiliśmy na początku kluczowym elementem jest złożenie wniosku oraz odpowiednich dokumentów. Szablon bez problemu można znaleźć w internecie.
- Jeśli o pieniądze ubiega się osoba, która uczestniczyła w wojnie musi dołączyć do wniosku, decyzję szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
- Podobnie ma się sytuacja w przypadku, gdy to nasz zmarły małżonek był kombatantem.
- Nie ma żadnego sztywnego terminu, w którym powinniśmy złożyć wniosek. Można tego dokonać w dowolnym czasie.
- Podjęciem decyzji o przyznaniu świadczenia decyduje organ rentowy właściwy dla miejsca zamieszkania osoby, która złożyła wniosek.
- Wnioskodawca pozna ostateczny werdykt w sprawie otrzymania pieniędzy w terminie 30 dni.
Polacy ubiegający się o ten dodatek finansowy otrzymają na swoje konta bankowe 255, 17 złotych. Co więcej, na sam koniec warto podkreślić, iż wspomniana kwota każdego roku jest waloryzowana.