Dodatek finansowy na prąd jest wypłacany! Polacy mogą otrzymać dzięki niemu 255 złotych!

Specjalny dodatek od ZUS-u trafi do Polaków, którzy zdecydują się wypełnić jeden wniosek. na ich konta trafi 255 zł, które wesprze ich budżet domowy. Czym tak właściwie jest ten dodatek finansowy  i na co będzi emożna przeznaczyc otrzymane pieniądze? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, to zapraszamy do naszego artykułu.

czynsz wynajem mieszkanie inflacja koszty koszt
Podaj dalej

Dodatek finansowy na prąd jest wypłacany!

pieniadze dodatek rodzice
Pixabay

ZUS wypłaca już dodatek finansowy, który można wykorzystać na comiesięczne opłaty np. za prąd. Wynosi ono 255 złotych i trafi do osób, które zdecydują się wypełnić odpowiedni wniosek. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, kto dokładnie załapie się na otrzymanie atrakcyjnego przelewu. Zainteresowani? W takim razie bez zbędnego przedłużania przejdźmy do rzeczy! 

Dzisiaj porozmawiamy sobie o ryczałcie energetycznym, którzy przysługuje zarówno emerytom jak i osobom, które pochowały małżonka. Oczywiście obowiązkowo muszą być one w wieku emerytalnym. W przeciwnym razie szansa na ryczałt przepadnie. Atrakcyjne wsparcie dla Polaków ma na celu obniżyć koszty, które ci ponoszą za korzystanie z energii elektrycznej, cieplnej lub gazowej. Ważne jest, aby była ona wykorzystywana w celach domowych. 

Zanim przejdziemy do wniosku oraz innych potrzebnych dokumentów wymaganych do ubiegania się o dofinansowanie, opowiemy wam kto konkretnie skorzysta z pieniędzy od ZUS-u. Pierwszą z takich grup są wdowy, które straciły mężów w wyniku przymusowego zatrudnienia, ważne jest, aby pobierały one emeryturę lub rentę. Podobna sytuacja jest z wdowami i wdowcami, których partnerzy zginęli na wojnie. Do tego dochodzą także żołnierze zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnieni w kamieniołomach, kopalniach węgla i batalionach budowlanych. Co więcej osoby biorące udział w wojnie także zostały do tego zacnego grona przypisane. Jeśli należycie, do którejś z tych grup, to możecie bez żadnego problemu złożyć odpowiednie papiery o uzyskanie wsparcia. 

O tym warto wiedzieć! 

dodatek pieniądze
fot. freepik.com – roman-

Zamierzacie ubiegać się o ryczałt energetyczny? W takim razie przedstawimy wam pokrótce fakty, które uważamy za istotne. Co powinniśmy wiedzieć o atrakcyjnym świadczeniu? 

  • Jak już mówiliśmy na początku kluczowym elementem jest złożenie wniosku oraz odpowiednich dokumentów. Szablon bez problemu można znaleźć w internecie. 
  • Jeśli o pieniądze ubiega się osoba, która uczestniczyła w wojnie musi dołączyć do wniosku, decyzję szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. 
  • Podobnie ma się sytuacja w przypadku, gdy to nasz zmarły małżonek był kombatantem.
  • Nie ma żadnego sztywnego terminu, w którym powinniśmy złożyć wniosek. Można tego dokonać w dowolnym czasie. 
  • Podjęciem decyzji o przyznaniu świadczenia decyduje organ rentowy właściwy dla miejsca zamieszkania osoby, która złożyła wniosek. 
  • Wnioskodawca pozna ostateczny werdykt w sprawie otrzymania pieniędzy w terminie 30 dni. 

Polacy ubiegający się o ten dodatek finansowy otrzymają na swoje konta bankowe 255, 17 złotych. Co więcej, na sam koniec warto podkreślić, iż wspomniana kwota każdego roku jest waloryzowana.

Przeczytaj również