Dodatek finansowy dla emerytów już od 24 września! Uprawnienie do jego pobierania otrzymamy bez składania wniosku!

24 września to data, która z pewnością powinna zostać podkreślona w kalendarzach wielu seniorów. To właśnie w niedzielę ruszą pierwsze przelewy w ramach sporego dodatku finansowego. Uprawnienia do jego pobierania otrzymamy bez składania żadnych wniosków. Już zaraz zdradzimy wam, czy wy także jesteście w gronie wybranych. Co więcej, opowiemy także, w jaki sposób się w nim znaleźć

emerytura 14 13 15 trzynastka czternastka piętnastka pieniądze dodatek świadczenie
Podaj dalej

Dodatek finansowy dla emerytów już od 24 września! 

dodatek pieniądze wybory
fot. freepik

Już za kilka dni obywatele będą mogli nacieszyć się atrakcyjnym przelewem od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przyznawany jest seniorom automatycznie bez potrzeby wypełniania dokumentów. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, co należy zrobić, aby znaleźć się w gronie uprawnionych do pobierania świadczenia emerytów. Jak się okazuje wcale nie jest to trudne, wystarczy jedynie spełnić jeden prosty wymóg. Zainteresowani otrzymaniem darmowych pieniędzy?

Jeśli wasza odpowiedź jest twierdząca, to zalecamy zapoznać się ze świadczeniem honorowym. Przysługuje ono seniorom po ukończeniu przez nich 100 lat. Jednocześnie jest to jedyny warunek, jaki należy spełnić, aby otrzymać środki na konta bankowe. ZUS automatycznie wpisze seniora do bazy danych i comiesięcznie na jego konto wraz z emeryturą wysyłane będzie omawiane wsparcie w wysokości 5 540, 25 złotych brutto. 

Niestety, choć kwota dodatku podlega waloryzacji, to wartość comiesięcznego przelewu jest dla seniora niezmienna i niezależna od podwyżki. Dla przykładu: emeryci, którzy swoje urodziny mają między 1 marca 2023 roku, a 29 lutego 2024 roku, do końca życia będą dostawali na konta 5 540, 25 złotych brutto. 

W jakim celu powstało świadczenie honorowe? 

zarobki wypłata pieniądze
fot. freepik.com – welcomia

Seniorzy wraz z biegiem lat coraz częściej zmagają się z problemami zdrowotnymi, które wiążą się ze sporymi, nierzadko częstymi wydatkami. Stąd też się wziął pomysł na tak atrakcyjny dodatek do emerytury. Jednocześnie pozwala docenić osoby starsze, a przy okazji zapewnia 100-latkom wystarczające wsparcie. W zeszłym roku z tego dofinansowania skorzystało około 2600 Polaków i obecnie szacuje się, iż ich liczba w bieżącym roku będzie większa. 

Przeczytaj również