Do 31 marca możesz ubiegać się o to świadczenie! Później stracisz możliwość uzyskania pieniędzy!

Do 31 marca możesz ubiegać się o to świadczenie! Później stracisz możliwość uzyskania pieniędzy!

kary kierowców brak oc kara opłata płaca minimalna 2023

Podaj dalej

Polacy mają naprawdę mało czasu na skorzystanie z atrakcyjnego bonu turystycznego. Więc jeśli zostały przyznane wam pieniądze, to do 31 marca możecie wykorzystać dodatek. Po tym czasie pieniądze przepadną, a wy nie będziecie mieli możliwości ich odzyskać. W tym artykule opowiemy wam, o co dokładnie chodzi oraz na co możemy wykorzystać popularny bon turystyczny!

Do 31 marca możesz ubiegać się o świadczenie! Później będzie już za późno…

31 marca mija termin na wykorzystanie świadczenia, z którego może skorzystać spora część Polaków. Niestety wielu nie zdaje sobie nawet z tego sprawy. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, o jakie dofinansowanie chodzi, a przy okazji zobaczycie, że naprawdę warto z niego skorzystać. O czym mowa? 

Oczywiście o słynnych bonach turystycznych. O całej sytuacji poinformował minister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy zacytowany przez money.pl. ,,Wszystkim rodzinom, które do tej pory nie pobrały Polskiego Bonu Turystycznego przypominamy, aby wygenerowały go z platformy PUE ZUS i dokonywały nim płatności do końca marca 2023 roku”. 

Co ciekawe, świadczenie w dalszym ciągu dostępne jest dla rodziców, którzy jedynie częściowo wykorzystali atrakcyjny dodatek. Takie osoby również mają czas do 31 marca, aby wykorzystać pozostałe pieniądze. I tutaj pojawia się najważniejsza informacja, która powinna ucieszyć wielu z was! Okazuje się, że środki z bonu możemy przeznaczyć także na przedpłatę! Co za tym idzie możemy już teraz dokonać przedpłaty np. na wakacyjny wyjazd. Oczywiście haczyk jest taki, że musicie tego dokonać do końca marca. 

Z bonu turystycznego można skorzystać w 28 tys. obiektów wpisanych na stronie internetowej bonu. We wszystkich większych miastach w Polsce możemy wybrać nie tylko hotele i miejsca noclegowe, ale też restauracje, czy też obiekty sportowe. Ponadto w bazie podmiotów turystycznych na stronie znajdują się również obiekty wyróżnione przez Polska Organizację Turystyczną Certyfikatem Dobry Praktyk. Certyfikat ten przyznawany jest ośrodkom świadczącym najwyższą jakość usług turystycznych w naszym kraju.

Jak możemy wykorzystać bon turystyczny?

polisa oc ubezpieczenie mandat kara zmiana przepisów
Pixabay

Bonem turystycznym możemy zapłacić za pobyt w chociażby hotelu lub pensjonacie, w turnusie rehabilitacyjnym oraz gospodarstwie agroturystycznym. Ponadto możemy opłacić nim też udział w obozie sportowym, rekreacyjnym, a nawet harcerskim na terenie całej Polski. 

Niestety nie mamy dużo czasu na jego wykorzystanie. Bon turystyczny ważny jest do 31 marca 2023 roku, czyli został już jedynie miesiąc. Przypominamy też, że nie podlega on wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze. Aby skorzystać z bonu musimy posłużyć się Platformą Usług Elektronicznych ZUS, do tego potrzebny będzie nam profil PUE ZUS.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News