Do 31 grudnia musisz wymienić ten dokument w portfelu! Mandat to nawet 12 000 zł!

Do 31 grudnia musisz wymienić ten dokument w portfelu! Mandat to nawet 12 000 zł!

Do 31 grudnia musisz wymienić ten dokument w portfelu! Mandat to nawet 12 000 zł!

Podaj dalej

Ważna zmiana dla kierowców, którzy posiadają ten dokument w swoim portfelu. Jeśli przegapisz 31 grudnia, to możesz liczyć na srogą karę!

Ważna zmiana dla taksówkarzy! 

taxi taksówkarz gdynia gdańsk szpital na zaspie
fot. pixabay

Kto z nas chociaż raz nie korzystał z usług taksówkarzy niech pierwszy rzuci kamieniem. W dzisiejszym artykule skupimy się na zmianie, która dotknie wspomnianą przez nas grupę. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to radzimy wam się pospieszyć! 

Do 31 grudnia osoby posiadające licencję na przewozy muszą dokonać jej wymiany. Andrzej Wojewódzki prosi jednak o to, aby kierowcy nie przypominali sobie o załatwieniu tych ważnych formalności  i nie odkładali ich na ostatnią chwilę. W przeciwnym razie utrudni to cały proces obsługi wniosków. Taka postać rzeczy nie wkurzy tylko kierowców, ale i pracowników, którzy będą musieli pracować pod większą presją czasu. 

,,Zgodnie z obowiązującymi przepisami licencje na przewóz osób taksówką wydane przed 2020 rokiem stracą ważność z początkiem przyszłego roku. Przypominamy o obowiązku ich wymiany i jednocześnie prosimy o nieodkładanie wizyty w Urzędzie na ostatnie tygodnie roku. Zapewni to sprawną obsługę wniosków” – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin, cytowany przez lublin.eu.

Zgodnie z nowymi przepisami, nie trzeba już mieć licencji na każdy pojazd wykorzystywany do przewozu klientów. Z tego powodu konieczne jest dostosowanie dokumentów wydanych przed 1 stycznia 2020 roku do aktualnych przepisów. Ponadto osoby ubiegające się o licencję oraz chcące dostosować swoją aktualną muszą pamiętać o dołączeniu do swojego wniosku dodatkowych dokumentów. Wśród nich niezbędna będzie informacja o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Ewentualnie, zamiast niego można załączyć numer w rejestrze przedsiębiorców. Przydatne będzie również zaświadczenie o niekaralności osób, które mają korzystać z tej licencji. 

Co czeka taksówkarza bez licencji?

taksówkarz taksówka nowy jork nowojorska żółta taksówka
fot. pixabay

Na przewóz drogowy trzeba posiadać odpowiednią licencję. Nieposiadanie jej wiąże się złamaniem przepisów, a to z kolei z karą. Jeśli policja przyłapie taksówkarza, któremu wygasła licencja lub w ogóle jej nie miał, funkcjonariusze nałożą na niego mandat w wysokości 12 000 zł! 

Jak widzicie zmiany są naprawdę poważne, a ich bagatelizowanie może być dla kierowców taksówek, opłakane w skutkach. Jeśli więc pracujecie w tym zawodzie, to mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiecie już co zrobicie w tym tygodniu. W ramach możliwości spieszycie się i nie odkładajcie tej sprawy na ostatnią chwilę! 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News