Do 30 listopada możecie ubiegać się o darmowy dodatek! 300 złotych wsparcia powędruje do wielu Polaków!

Darmowe pieniądze dla każdego kto uprzednio spełni wymogi i wypełni wniosek do 30 listopada. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, co należy zrobić, żeby środki trafiły na wasze konta bankowe. Jesteście ciekawi o co chodzi? W takim razie zapraszamy was do dzisiejszego artykułu!

pieniądze koszt koszty
Podaj dalej

Darmowy dodatek dla wielu Polaków 

Od 21 sierpnia będą pobierane pieniądze
fot. freepik.com – welcomia

Polacy w całym kraju do 30 listopada mogą ubiegać się o dodatek finansowy. ZUS po otrzymaniu wniosku wyśle na wasze konta bankowe darmowe pieniądze. W dzisiejszym artykule skupimy się na formalnościach, jakimi musicie się zająć, aby świadczenie zostało wam przyznane. Zainteresowani? 

Mowa tu o jednorazowym programie nazwanym “Dobry Start”. Pozwala on rodzicom w całym kraju ubiegać się o darmowe 300 złotych na ich pociechy. Jedyny problem tkwi w tym, że otrzymane środki nie mogą zostać wykorzystane na cokolwiek. Ważne jest, aby po uzyskaniu wsparcia zostało ono przeznaczone na zakup niezbędnego wyposażenia do nauki. Wiemy, iż wypłata świadczenia trwa od 1 lipca aż do 30 listopada. 

Kto może ubiegać się o “Dobry Start”? 

zus 500+ 500 plus świadczenie dodatek dzieci uchodźcy ukraińcy

Osobą ubiegającą się o jednorazowy dodatek musi być rodzic lub opiekun prawny dziecka. Istnieje oczywiście również możliwość, żeby sam zainteresowany go złożył pod warunkiem osiągnięcia przez niego pełnoletności. Pieniądze powędrują do dzieci, które nie ukończyły jeszcze 20 lat. W przypadku niepełnosprawności limit wiekowy został podwyższony do 24 lat. 300 złotych przysługuje każdemu dziecku w rodzinie, niezależnie od zarobków rodziców. Najważniejszym wymogiem jest to, żeby uczęszczało ono do szkoły, ponieważ “Dobry Start” nie uwzględnia studentów, ani maluchów z zerówek. Tak jak wspominaliśmy na samym początku termin składania papierów mija 30 listopada. 

Od trzech lat ZUS regularnie rozpatruje wszystkie wnioski rodziców na “Dobry Start” dla osób uczęszczających do szkoły. Przypominamy także o tym, że wnioski o 300 plus możemy składać jedynie drogą elektroniczną. Możemy tego dokonać za pośrednictwem aplikacji mZUS, strony PUE ZUS, portalu Emp@tia, albo bankowości elektronicznej w naszym banku.

Przeczytaj również