Do 2 maja musisz złożyć ten dokument! Inaczej nawet 2500 zł przejdzie ci koło nosa!

Do 2 maja musisz złożyć ten dokument! Inaczej nawet 2500 zł przejdzie ci koło nosa!

mandat przepisy policja zatrzymanie postój

Podaj dalej

Do 2 maja musicie złożyć ten dokument w przeciwnym wypadku spore pieniądze przejdą wam koło nosa. Zostały już niecałe dwa tygodnie, a drugiej szansy nie będzie! Jeśli jesteście ciekawi, o jakich sumach mowa to koniecznie zapoznajcie się z treścią tego tekstu. Pokrótce postaramy się wyjaśnić wam kilka nurtujących kwestii. Jesteście gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Do 2 maja musisz złożyć ten dokument!

dodatek pieniądze świadczenie rząd grant kobiety dla kobiet
fot. freepik.com – mrshing08

W dzisiejszym artykule pokrótce opowiemy o pieniądzach, które otrzymacie od rządu już w najbliższym czasie. Wielu Polaków wreszcie będzie mogło odetchnąć z ulgą, gdyż na ich konta wrócą niezłe sumy. Jesteście ciekawi, o co takiego chodzi oraz gdzie tkwi przysłowiowy haczyk? W takim razie zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu. 

W końcu któż by się nie ucieszył ze zwrotu podatku w wysokości aż 2500 zł, bo tyle średnio otrzymała spora część Polaków. Łącznie do swoich właścicieli powróciło ponad 18 mld zł, a to jeszcze nie koniec! Co ciekawe, w zeszłym roku do kieszeni obywateli wróciło około 10 mld zł, co jest znacznie mniejszą kwotą niż tegoroczna.

Trzeba przyznać, że pod względem korzyści podatkowych szykują nam się tu prawdziwe rekordy. Poza bardzo wysoką liczbą pieniędzy, jaka wróci do nas, w tym roku podatki są niższe aż o 30 proc.! To jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ 2023 rok będzie również najszybszy w kategorii tempa zwrotów. Aż 94 proc. deklaracji podatkowych zostało złożonych drogą elektroniczną, co skraca czas oczekiwania na pieniądze do 45 dni! W przypadku załatwienia sprawy w tradycyjny sposób może to potrwać nawet do trzech miesięcy… 

Czasu nie zostało za wiele… 

dodatek home office praca zdalna ekwiwalent rekompensata przepisy pieniądze internet prąd zużycie energii
Pixabay/Alicja

Być może już o tym słyszeliście, ale czas na zweryfikowanie, modyfikowanie oraz zatwierdzenie przygotowanego przez skarbówkę rozliczenia mija już 2 maja. Jak przypomina money.pl PIT w dalszym ciągu można wypełniać w formie papierowej, a następnie zanosić do urzędu skarbowego. Jeśli nie macie ochoty fatygować się osobiście zawsze można wysłać uzupełniony papier pocztą. Co ciekawe, jeżeli nie złożycie samodzielnie zeznania za PIT-37 oraz PIT-38 za poprzedni rok to wraz z upływem 2 maja zostaną one automatycznie zaakceptowane. Warto na tym etapie podkreślić, że nie dotyczy to PIT-u -28 oraz -36. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News