Do 17 maja musisz złożyć ten wniosek! Inaczej ZUS zabierze ci pieniądze!

Do 17 maja musisz złożyć ten wniosek! Inaczej ZUS zabierze ci pieniądze!

Do 17 maja musisz złożyć ten wniosek! Inaczej ZUS zabierze ci pieniądze!

Podaj dalej

W ostatnim czasie w internecie pojawiły się informacje o wniosku, który należy wypełnić do 17 maja. Okazuje się bowiem, że w przeciwnym razie ZUS zabierze nam pieniądze. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, o co dokładnie z tym wszystkim chodzi i czy w rzeczywistości Polacy mają się czego obawiać. W końcu czasu nie zostało za wiele i ludzie coraz bardziej zaczynają się stresować. Na co w takim razie powinniśmy się przygotować?

ZUS zabierze Polakom pieniądze?! 

dodatek od lipca
fot. freepik

Do 17 maja Polacy mogą złożyć bardzo ważny wniosek! Jeśli o nim zapomną albo zdecydują się po prostu go nie uzupełniać, to Zakład Ubezpieczeń Społecznych zabierze im pieniądze! Brzmi strasznie, prawda? W końcu czasu na złożenie wniosku nie zostało za wiele. Jeśli jesteście zaciekawieni, o co tak naprawdę chodzi, to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego artykułu! 

Mowa tu o tak zwanym zasiłku macierzyńskim, o którym zresztą przypominał swego czasu Paweł Żebrowski – rzecznik ZUS-u. Od 26 kwietnia wzrosła wysokość wspomnianego świadczenia i został on podwyższony z 80 proc. z podstawy wymiaru zasiłku na 81,5 proc. Aby otrzymać większy zasiłek należy jedynie wypełnić odpowiedni wniosek, o czym porozmawiamy sobie w drugiej części tego tekstu. 

Do 17 maja musisz złożyć ten wniosek!

l4 badanie kontrola zwolnienie lekarskie zus
Pixabay

Przypominamy, że wszyscy rodzice, którzy 26 kwietnia 2023 roku pobierali zasiłek macierzyński muszą złożyć wniosek o przeliczenie zasiłku. Czas na to jest jedynie do 17 maja, więc trzeba się śpieszyć. Dotyczy to również urlopu rodzicielskiego, jak i urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego. Zapominalstwo będzie wiązało się niestety z przepadnięciem podwyżki. 

Wniosek o ustalenie zasiłku macierzyńskiego w nowej wysokości należy złożyć do płatnika zasiłku – pracodawcy, zleceniodawcy lub ZUS-u. W przypadku kiedy składamy wniosek do pracodawcy, czy też zleceniodawcy, wniosek powinien być złożony w formie pisemnej. Natomiast jeśli płatnikiem jest ZUS, wniosek może być również przekazany drogą elektroniczną chociażby za pośrednictwem strony PUE ZUS na formularzu POG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News