Jeszcze nie złożyliście tego wniosku? Niestety ostatni termin przypadana 1 lutego i jeśli tego nie zrobicie stracicie w “najlepszym” wypadku nawet 1000 zł! W tym artykule dowiecie się kto konkretnie nie musi się tym przejmować oraz gdzie taki dokument złożyć. Zaciekawieni?
Czas na złożenie wniosku dobiega końca…

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o bardzo ważnym wniosku, który po prostu musicie wypełnić! W przeciwnym razie stracicie nawet 1000 zł, a patrząc na aktualną sytuację w Polsce byłby to ogromny cios dla portfela wielu obywateli. Niestety czasu na złożenie wniosku nie ma za wiele, gdyż termin jego składania kończy się już 1 lutego. O co dokładnie chodzi i dlaczego jest to takie ważne? Już spieszymy z wyjaśnieniem.
Mowa tu oczywiście o dodatku elektrycznym! Nie zapominajmy jednak o tym, że jest on przeznaczony dla gospodarstw domowych, które korzystają z energii elektrycznej do ogrzewania. Kwota, o jaką będziecie mogli się ubiegać wynosi 1000 zł. Co więcej, mamy również dobrą informację dla tych, którzy w ciągu roku zużywają ponad 5 MWh energii elektrycznej. Specjalnie dla was przewidziano dodatek wynoszący 1500 zł! Resort środowiska przypomina Polakom, że jeśli chodzi o większy dodatek, to w pierwszej kolejności musimy we wnioskach dołączyć rozliczenie z przedsiębiorstwem energetycznym. Wszystko po to, abyśmy mogli potwierdzić, że nasze zużycie energii elektrycznej w zeszłym roku przekroczyło 5 MWh.
Kto nie otrzyma dodatku elektrycznego?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało na swojej stronie internetowej, jakie gospodarstwa nie skorzystają z atrakcyjnego dodatku elektrycznego. Przedstawimy wam najważniejsze punkty, które mają ogromne znaczenie w kwestii otrzymania dofinansowania.
Pierwszym istotnym czynnikiem, o którym trzeba wspomnieć to przyznanie dodatku węglowego. Niestety, jeśli skorzystaliście z tego świadczenia z automatu tracicie możliwość otrzymania dodatku elektrycznego. Kolejnym równie ważnym aspektem, wykluczającym nas w zdobyciu dofinansowania jest posiadanie jednocześnie pompy ciepła oraz mikroinstalacji PV.
Gdzie ubiegać się o świadczenie?

W przypadku dodatku elektrycznego wystarczy, że zgłosimy się po niego w gminie, w swoim miejscu zamieszkania. Jak na razie wiadomo z tego rozwiązania skorzystać będzie mogło około 800 000 gospodarstw domowych. Co ciekawe, na same dopłaty rząd przeznaczy ok. 1 mld zł! Podobnie jak w przypadku dodatku węglowego, wnioski będą rozpatrywane w kolejności zgłoszeń. Pieniądze mają wpłynąć na konta wnioskujących do 31 marca 2023 roku.