Do 1 lutego musisz złożyć ten wniosek! Inaczej stracisz nawet 1000 zł

Do 1 lutego musisz złożyć ten wniosek! Inaczej stracisz nawet 1000 zł

dodatkowe 1300 zl miesięcznie

Podaj dalej

Jeszcze nie złożyliście tego wniosku? Niestety ostatni termin przypadana 1 lutego i jeśli tego nie zrobicie stracicie w “najlepszym” wypadku nawet 1000 zł! W tym artykule dowiecie się kto konkretnie nie musi się tym przejmować oraz gdzie taki dokument złożyć. Zaciekawieni?

Czas na złożenie wniosku dobiega końca… 

polski rząd prąd energia samochód elektryczny elektryk
Pixabay

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o bardzo ważnym wniosku, który po prostu musicie wypełnić! W przeciwnym razie stracicie nawet 1000 zł, a patrząc na aktualną sytuację w Polsce byłby to ogromny cios dla portfela wielu obywateli. Niestety czasu na złożenie wniosku nie ma za wiele, gdyż termin jego składania kończy się już 1 lutego. O co dokładnie chodzi i dlaczego jest to takie ważne? Już spieszymy z wyjaśnieniem.

Mowa tu oczywiście o dodatku elektrycznym! Nie zapominajmy jednak o tym, że jest on przeznaczony dla gospodarstw domowych, które korzystają z energii elektrycznej do ogrzewania. Kwota, o jaką będziecie mogli się ubiegać wynosi 1000 zł. Co więcej, mamy również dobrą informację dla tych, którzy w ciągu roku zużywają ponad 5 MWh energii elektrycznej. Specjalnie dla was przewidziano dodatek wynoszący 1500 zł! Resort środowiska przypomina Polakom, że jeśli chodzi o większy dodatek, to w pierwszej kolejności musimy we wnioskach dołączyć rozliczenie z przedsiębiorstwem energetycznym. Wszystko po to, abyśmy mogli potwierdzić, że nasze zużycie energii elektrycznej w zeszłym roku przekroczyło 5 MWh.

Kto nie otrzyma dodatku elektrycznego? 

dodatek prąd dom energia elektryczna
Pixabay/Gerd Altmann

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało na swojej stronie internetowej, jakie gospodarstwa nie skorzystają z atrakcyjnego dodatku elektrycznego. Przedstawimy wam najważniejsze punkty, które mają ogromne znaczenie w kwestii otrzymania dofinansowania. 

Pierwszym istotnym czynnikiem, o którym trzeba wspomnieć to przyznanie dodatku węglowego. Niestety, jeśli skorzystaliście z tego świadczenia z automatu tracicie możliwość otrzymania dodatku elektrycznego. Kolejnym równie ważnym aspektem, wykluczającym nas w zdobyciu dofinansowania jest posiadanie jednocześnie pompy ciepła oraz mikroinstalacji PV. 

Gdzie ubiegać się o świadczenie? 

prad energia miasto
fot. freepik

W przypadku dodatku elektrycznego wystarczy, że zgłosimy się po niego w gminie, w swoim miejscu zamieszkania. Jak na razie wiadomo z tego rozwiązania skorzystać będzie mogło około 800 000 gospodarstw domowych. Co ciekawe, na same dopłaty rząd przeznaczy ok. 1 mld zł! Podobnie jak w przypadku dodatku węglowego, wnioski będą rozpatrywane w kolejności zgłoszeń. Pieniądze mają wpłynąć na konta wnioskujących do 31 marca 2023 roku.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News