Do 1 czerwca musisz wysłać ten wniosek! Inaczej pożegnasz się ze swoimi pieniędzmi!

Do 1 czerwca musisz wysłać ten wniosek! Inaczej pożegnasz się ze swoimi pieniędzmi!

Do 1 czerwca musisz wysłać ten wniosek! Inaczej pożegnasz się ze swoimi pieniędzmi!

Podaj dalej

Do 1 czerwca musisz wysłać wniosek do ZUS, bo w przeciwnym wypadku pożegnacie się ze swoimi pieniędzmi. W dzisiejszym tekście opowiemy wam, o co dokładnie chodzi i na co powinniście zwrócić szczególną uwagę. Co ciekawe oprócz tego dowiecie się także o obowiązku, który należy spełnić do 22 maja. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to zapraszamy!

O tym obowiązku musisz pamiętać! 

Polacy z ważnym obowiązkiem do spełnienia! Zapominalscy stracą szanse na otrzymanie sporych pieniędzy od ZUS-u. Termin mija za kilka tygodni i po upływie tego czasu wszelkie szansy znikną. Jeśli jesteście ciekawi, o co chodzi to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu. 

W pierwszej kolejności musimy opowiedzieć wam o obowiązku, który należy spełnić do 22 maja. Otóż po upływie tego terminu czas na rozliczenie roczne składki zdrowotnej w ZUS-ie minie. Na ten temat wypowiedziała się regionalna rzecznik prasowa ZUS – Iwona Kowalska-Matis. ,,Jeśli z rozliczenia wychodzi niedopłata trzeba uregulować różnicę w terminie płatności składki za kwiecień 2023 roku,  czyli do 22 maja bieżącego roku”. Co ciekawe, w przypadku nadpłaty będziemy mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy na indywidualnym profilu PUE ZUS. 

Czasu nie zostało wcale zbyt wiele… 

Od 8 maja nowy dodatek
fot. freepik.com – roman-

Czas na złożenie wniosku o zwrot ewentualnej nadpłaty mamy do 1 czerwca. Oczywiście im szybciej, tym lepiej. Jeżeli poprawnie wypełniony wniosek na stronie PUE ZUS i wszystko będzie się zgadzać otrzymamy pieniądze najpóźniej do 1 sierpnia 2023 roku. Będziemy musieli nieco poczekać, ale za to odzyskamy sporą część naszych funduszy. Przypominamy również o obowiązku zweryfikowania, podpisania oraz odesłania drogą elektroniczną formularza RZS-R. Jest to nieodzowny element tego procesu więc warto sprawdzać co jakiś czas nie przyszła do nas nowa wiadomość. 

Oczywiście pieniądze wpłyną na konto bankowe płatnika, które jest przypisane do jego konta składek, jeżeli ten nie ma żadnych zaległości. Aby otrzymać nadpłatę, najpierw trzeba uregulować rachunki z ZUS-em.

Ponadto w 2023 roku wchodzi w życie nowy obowiązek. Od bieżącego roku każda osoba prowadząca pozarolniczą działalność i opłacająca składki na własne ubezpieczenie, musi złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Niezastosowanie się do tego może spowodować dla nas sporo komplikacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News