DIAGNOSTYKA z większą flotą. 21 nowych Renault ZOE E-Tech One R110

DIAGNOSTYKA z większą flotą. 21 nowych Renault ZOE E-Tech One R110

DIAGNOSTYKA z większą flotą. 21 nowych Renault ZOE E-Tech One R110

Podaj dalej

Do floty ogólnopolskiej sieci Laboratoriów Medycznych DIAGNOSTYKA dołączyło 21 srebrnych, elektrycznych Renault ZOE E-Tech One R110. Pojazdy dostarczył autoryzowany koncesjoner Renault Anndor z Krakowa, a korzystać z nich będzie Dział Kurierski DIAGNOSTYKI.

DIAGNOSTYKA zwiększa swoją flotę o elektryczne modele Renault

Flota samochodów użytkowych Laboratoriów Medycznych DIAGNOSTYKA powiększa się o 21 elektrycznych egzemplarzy Renault ZOE E-Tech One R110. Przeznaczone będą dla Działu Kurierskiego, który będzie nimi transportować materiał biologiczny pomiędzy kontrahentami a laboratoriami centralnymi.

Zakup pojazdów został sfinalizowany, dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

,,W ubiegłym roku na polskich drogach pojawiły się już pierwsze samochody elektryczne z logo DIAGNOSTYKI, a z czasem będzie ich coraz więcej. Elektryfikacja aut przewożących materiał do laboratoriów to bezpośrednie zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, ale nie tylko – to również możliwość korzystania z buspasów, co znacznie wpływa na tempo transportu materiału, a tym samym szybkość obsługi naszych pacjentów. Planujemy, aby do 2025 roku co najmniej połowa floty DIAGNOSTYKI była napędzana energią elektryczną’’ – mówi Grzegorz Polus, Dyrektor Marketingu sieci laboratoriów DIAGNOSTYKA.

Elektryczne Renault ZOE E-Tech

Zakupione przez sieć laboratoriów DIAGNOSTYKA modele to wersja One R110 E.V. 50 elektrycznego Renault ZOE E-Tech w kolorze Szary Titanium. Każdy pojazd posiada akumulator o pojemności 52 kWh, który pozwala na przejechanie nawet 395 km na jednym ładowaniu. Dodatkowo do ich wyposażenia należy również przewód Flexicharger, system bezpieczeństwa AEBS, a także czujniki parkowania z tyłu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News