Comiesięczny dodatek jest już wypłacany! Po spełnieniu jednego warunku na wasze konta trafi 5000 zł!

Comiesięczny dodatek jest już wypłacany! Po spełnieniu jednego warunku na wasze konta trafi 5000 zł!

nowe dopłaty od lutego

Podaj dalej

Comiesięczny dodatek jest już wypłacany i wynosi aż 5000 zł! Co ciekawe, wiemy już, że jest on dożywotni. Mogą z niego skorzystać wszyscy Polacy pod warunkiem, że spełnią jeden bardzo prosty warunek. Zaciekawieni jak dostać dodatkowe pieniądze? Zobaczcie sami jak łatwo je otrzymać. zapraszamy!

Comiesięczne świadczenie jest już wypłacane! Do kogo powędruje dofinansowanie? 

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o dofinansowaniu, które przysługuje obywatelom naszego kraju. Co więcej, po spełnieniu jednego warunku będziecie otrzymywać na swoje konta bankowe dożywotni dodatek wynoszący aż 5000 zł na miesiąc. Bez zbędnego przedłużania przejdźmy więc do rzeczy. Jak ubiegać się o atrakcyjne świadczenie? 

Warunkiem, jaki należy spełnić, jest ukończenie 100 lat. Po spełnieniu tego wymogu na wasze konto od razu wpłyną pieniądze w wysokości 4 944,79 zł brutto. Świadczenie przyznawane jest z urzędu od razu do renty lub emerytury. Oznacza to, że senior otrzyma dofinansowanie w miesiącu, w którym będzie obchodził swoje 100. urodziny.

Zastanówmy się jednak po co tak naprawdę dodatek został wprowadzony? Honorowa emerytura dla seniorów ma być czymś w rodzaju docenienia oraz wsparcia osób w sędziwym wieku. Pamiętajmy więc, że pieniądze trafiają na konto emeryta jako dodatek – w żadnym stopniu nie jest to zastąpienie zwykłej emerytury. Oznacza to, że osoba, która ukończyła 100 lat dostanie pieniądze zarówno z honorowej emerytury jak i ze zwykłej renty. Niestety są także złe wiadomości… 

Poważny problem z emerytura honorową!

ubezpieczenie oc kara brak ubezpieczenia
Pixabay

Warto tutaj zaznaczyć, że świadczenie dla stulatków nie jest waloryzowane. Oznacza to, że będzie ono miało stałą wartość równą, tyle samo ile w dniu przyznania. Co prawda, dla nowych emerytów, którzy ukończyli 100 lat podstawowa wartość tego świadczenia się zmienia i jest waloryzowana, lecz przez następne lata ani nie wzrośnie ani nie zmaleje. Rodzi to jednak pewna niesprawiedliwość. Seniorzy, którzy ukończyli 100 lat np. 4 lata temu otrzymują obecnie widocznie mniej niż zeszłoroczni stulatkowie. Rodzi się więc pytanie czy da się coś w tej sprawie zrobić?

Coroczna waloryzacja honorowej emerytury dla seniorów, którym już przyznano świadczenie wymagałaby sporo papierkowej roboty. Głównym problemem jest brak jakiejkolwiek podstawy prawnej, która regulowałaby wypłaty tego typu świadczeń oraz ich waloryzację. Co ciekawe, była już złożona propozycja waloryzacja emerytury honorowej, lecz niestety resort rodziny odrzucił ten pomysł. W najbliższym czasie nie mamy co liczyć na żadne zmiany w tej kwestii…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News