Ci seniorzy dostaną podwyższone emerytury?! Nawet 300 zł trafi na konta Polaków!

Ci seniorzy dostaną podwyższone emerytury?! Nawet 300 zł trafi na konta Polaków!

czynsz wynajem mieszkanie inflacja koszty koszt

Podaj dalej

Ważne świadczenie dla emerytur z waloryzacją?! W dzisiejszym artykule opowiemy wam dokładnie, o co chodzi oraz jakie konkretnie osoby mogą spodziewać się wyższego wsparcia. Polacy już teraz nie mogą się doczekać i zaczynają spekulować na temat wyższego dodatku. My natomiast postaramy się odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, rozwiewając tym samym kilka wątpliwości. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem, to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu.

Ci seniorzy dostaną podwyższone emerytury?!

dodatek recepta na ruch pieniądze sport aktywność
fot. freepik.com – roman-

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o podwyżce emerytur, które miałyby zostać przewidziane dla sporej części Polaków. Choć aktualnie przewiduje się, że inflacja będzie z każdym miesiącem skrupulatnie malała, to rząd i tak zaczyna szukać sposobów, aby wesprzeć osoby mniej zamożne. Jak wspomnieliśmy w tytule zapowiada się na to, iż podwyżka wyniosłaby w najlepszym wypadku nawet 300 zł bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku. W dzisiejszym artykule opowiemy wam co nieco o tej sprawie. Jesteście gotowi? W takim razie zaczynajmy! 

Podczas rozmowy z “Faktem” jeden ze współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego zdradził, że rząd planuje kolejną atrakcyjną waloryzację dla seniorów w 2024 roku. Mówi o tym, aby tak zwane podwyżki kwotowe osiągnęły tak jak w tym roku 250 zł brutto, co ciekawe, wspomina także o znacznie wyższej kwocie wynoszącej nawet 300 zł. Na tym etapie warto jednak podkreślić, że są to jedynie plany, o których na ten moment nie wiemy za wiele. Być może PiS wykorzysta wspomnianą podwyżkę jako kolejny motywator dla obywateli w trakcie wyborów. Jak na razie pozostaje nam cierpliwie wyczekiwać kolejnych informacji… 

Kto mógłby liczyć na waloryzację?

płatność gotówka karta blik przelew
Pixabay/ Katarzyna Tyl

“Fakt” wyliczył, że podwyżka mogłaby trafić do osób, których świadczenie wynosi do 2800 zł brutto. Czy to dużo? Wszystko zależy tak naprawdę od sytuacji, w jakiej dana osoba się znajduje. Biorąc pod uwagę codzienne wydatki, to z łatwością można stwierdzić, że każda forma wsparcia może okazać się kluczowa. Na sam koniec serdecznie zachęcamy was do zabrania głosu w tym temacie. Myślicie, że waloryzacja emerytur nie jest potrzebna? A może wręcz przeciwnie uważacie, że taka forma wsparcia jak najbardziej okaże się przydatna? 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News