Aż 70 proc. kierowców zostanie ukaranych! Polacy uważają, że to niesprawiedliwe

Aż 70 proc. kierowców zostanie ukaranych! Polacy uważają, że to niesprawiedliwe

Aż 70 proc. kierowców zostanie ukaranych! Polacy uważają, że to niesprawiedliwe

Podaj dalej

Prawie 70 proc. kierowców zostanie srogo ukaranych przez policję. Polacy jednak uważają, że to niesprawiedliwe i wcale nie powinni otrzymywać tak dużych kar. Jak jest w rzeczywistości? Cóż… statystyki nie wzięły się znikąd i naprawdę pokaźna liczba kierowców na każdym kroku naraża się policji. Co zrobić, aby uniknąć konsekwencji? Zobaczcie sami!

Wielu kierowców otrzyma ten mandat! 

Jak podaje rankomat.pl badanie przeprowadzone przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie PZU nie pozostawia żadnych złudzeń. Aż 67 proc. naszych kierowców korzysta z telefonu komórkowego podczas jazdy. Nie mówimy tutaj o trybie głośnomówiącym a o sytuacji, kiedy kierowca ma przyłożony smartfon do swojego ucha. Łatwo można więc stwierdzić, że taka postać rzeczy jest powszechna w Polsce i coraz więcej jeżdżących korzysta z telefonu w trakcie podróży. 

Dlatego właśnie w Polsce pojawił się nowy mandat, którym kierowcy są niezwykle oburzeni. Co więcej, możliwość zdobycia większej ilości punktów karnych również nie cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Od teraz osoba łamiąca przepisy może otrzymać aż 12 punktów karnych. Jest to duża kara, biorąc pod uwagę, że mandat wynosi zaledwie 500 zł. Jednak zażalenia kierowców nie mają sensu. Uważają oni, że kara jest zbyt wysoka, patrząc na niskie przewinienie. Musimy podkreślić, że w naszym kraju co czwarty wypadek jest spowodowany korzystaniem przez kierowcę z telefonu komórkowego.

Czy kwota ta jest wysoka? Wszystko zależy od indywidualnego podejścia oraz stanu majątkowego. W każdym razie policja w dalszym ciągu ma zamiar polować na kierowców. Co ciekawe, do swojego zadania mundurowi zaczęli używać dronów, które są w stanie wyłapać to czy jadący używał telefonu podczas jazdy. 

Punkty karne zabolą kierowców! 

prawo jazdy punkty karne
fot. freepik

Przypomnijmy, że nowy taryfikator nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynął na liczbę punktów karnych, jakie możemy zdobyć. Wszystkim znany limit w dalszym ciągu wynosi 24 punkty, a w taryfikatorze możemy zdobyć kolejno 15, 13 oraz 12 punktów karnych za korzystanie z telefonu komórkowego. Oznacza to, że wystarczą zaledwie dwa takie wykroczenia, aby pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Nie popełniajcie tego błędu…

telefon mandat policja skrzyżowanie światła chwytak zestaw
Freepik

Używanie telefonów komórkowym to nie tylko spory mandat połączony z ogromną ilością punktów karnych. W całym tym zamieszaniu najważniejsze jest nasze zdrowie i życie, które mamy tylko jedno. Czasem lepiej odpuścić sobie rozmowę telefoniczną lub sprawdzanie powiadomień. Wszystko po to, aby uniknąć zbędnego wypadku, który może kosztować zdrowia nie tylko nas, ale innych uczestników ruchu. Zanim więc podejmiecie taką nieodpowiedzialną decyzję poważnie zastanówcie się nad jej konsekwencjami. W końcu nikt z nas nie chce mieć na swoim sumieniu życia innej osoby. Przemyślcie to i koniecznie dajcie nam znać w komentarzach co o tym myślicie. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News