Atrakcyjny dodatek do emerytury jest już do wzięcia! Seniorzy masowo otrzymują kasę na konto!

Atrakcyjny dodatek do emerytury jest już do wzięcia! Seniorzy masowo otrzymują kasę na konto!

dopłaty termo

Podaj dalej

Atrakcyjny dodatek do emerytury zachwyca wielu Polaków! Seniorzy masowo otrzymują pieniądze na swoje konta i mogą przeznaczyć je na dowolny wydatek. W dzisiejszym artykule opowiemy wam o wymaganiach, jakie w pierwszej kolejności należy spełnić. Jeśli jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi to serdecznie zachęcamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu. Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Nowy dodatek do emerytury? Z czym dokładnie mamy do czynienia? 

dodatek świadczenie pieniądze 500 plus program wzrost podwyżka
Pixabay

ZUS trafia do Polaków z nowym dodatkiem, który zagwarantuje nam otrzymanie sporej ilości pieniędzy z możliwością wykorzystania ich na dowolny cel. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w żaden sposób nie stawia nam żadnego ograniczenia, na co środki miałyby zostać wydane. To z pewnością bardzo dobra wiadomość dla osób, dla których zresztą to świadczenie zostało wprowadzone. W końcu to właśnie emeryci zmagają się najbardziej ze skutkami panującej w naszym kraju inflacji. Pewnie zastanawiacie się jaki wniosek należy wypełnić, aby dofinansowanie do na dotarło i co ciekawe, tutaj pojawia się niespodzianka. Nikt nie musi składać żadnych papierów do ZUS-u! Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi? W takim razie przejdźmy już do rzeczy! 

Wszystko kręci się wokół tak zwanego świadczenia honorowego skierowanego do osób starszych, które skończyły 100 lat. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że nie jest to żadne nowe wsparcie i pierwszy raz mogliśmy się z nim spotkać już jakiś czas temu. Po spełnieniu jednego warunku, jakim jest ukończenie wieku na konto emeryta comiesięcznie wpływają duże pieniądze w wysokości aż 5 540,25 zł brutto! Na samym początku tego artykułu nazwaliśmy to dodatkiem do emerytury i po części jest to prawda, gdyż dodatek w żaden sposób nie wpływa na wysokość już otrzymywanego świadczenia. Choć wiadomość ta jest naprawdę dobra to jeszcze pewien problem, o którym musimy wam opowiedzieć… 

Wartość wspomnianego świadczenia jest niezmienna, mimo że jego podstawa ulega waloryzacji. Oznacza to, że wszyscy seniorzy, którzy mają swoje setne urodziny między 1 marca 2023 roku, a 29 lutego 2024 roku, do końca życia będą otrzymywać 5 540,25 zł miesięcznie. W takim wypadku po waloryzacji w 2024 roku, przyszłoroczni stulatkowie otrzymają większe “wynagrodzenie” niż ci w bieżącym. 

Skąd pomysł na takie świadczenie?

Dodatkowe pieniądze
fot. freepik.com – rsooll

Choć z pewnością wsparcie honorowe ma wspomóc obywateli wydających czasem niemałe sumy na opiekę zdrowotną, to ma być przede wszystkim upamiętnieniem ich setnych urodzin. Głównie z tego też powodu otrzymywane świadczenie nie ma żadnego wpływu na emeryturę. Dlatego również po spełnieniu wymogu emeryci otrzymają na swoje konto pokaźną liczbę pieniędzy, którą będą mogli wydać na dowolny cel. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News