Andrzej Bargiel wraca po przerwie na Mount Everest

Andrzej Bargiel wraca po przerwie na Mount Everest

Andrzej Bargiel wraca po przerwie na Mount Everest

Podaj dalej

Andrzej Bargiel po trzyletniej przerwie wraca w Himalaje z kolejną próbą zjazdu z Mount Everestu. Polski skialpinista będący we współpracy z Mercedesem po raz drugi przyjmie wyzwanie zjechania na nartach z najwyższego szczytu na Ziemi.

Wielki powrót po trzech latach

Andrzej Bargiel w 2019 roku po raz pierwszy wyruszył na Mount Everest z myślą, aby zdobyć wierzchołek najwyższej góry na Ziemi. Co więcej, chciał również jako pierwszy człowiek zjechać do bazy bez użycia dodatkowego tlenu oraz bez odpinania nart. 

Niestety z powodu niebezpiecznych warunków pogodowych, które niosły ogromne ryzyko dla członków ekipy, Andrzej Bargiel przerwał wyprawę. Na szczęście nasz rodak nie rezygnuje ze swojego celu i ponownie zamierza wrócić w Himalaje, żeby podjąć się kolejnej próby zjazdu z Mount Everestu.

Mercedes partnerem Andrzeja Bargiela

Wyprawa odbędzie się w ramach projektu Andrzeja Bargiela – HIC SUNT LEONES, co ciekawe motoryzacyjnym partnerem tego projektu jest Mercedes-Benz Polska. Polski skialpinista już od kilku lat pracuje z producentem luksusowych pojazdów ze Stuttgartu. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że jest także propagatorem elektromobilności. To właśnie on za kierownicą hybryd plug-in oraz w pełni elektrycznych samochodów Mercedesa przejechał do tej pory ponad 100 000 km. 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News