6 kwietnia to ważna data dla Polaków! Na konta wielu z nas ZUS przeleje duże pieniądze!

6 kwietnia to ważna data dla Polaków! Na konta wielu z nas ZUS przeleje duże pieniądze!

dodatek na drożyzne

Podaj dalej

Aktualnie panująca inflacja na świecie przypomina o sobie każdemu z nas. Ceny produktów drastycznie wzrastają i jest to bolączka szczególnie przed świętami. W końcu to jeden z tych okresów, podczas których wydajemy więcej pieniędzy niż zazwyczaj. Mamy jednak dla was fantastyczną wiadomość, gdyż ZUS na przestrzeni 5-6 kwietnia wypłaci Polakom bardzo ważne świadczenie. O jaki dodatek chodzi i czy wszyscy będziemy mogli z niego skorzystać?

6 kwietnia to ważna data dla Polaków!

pieniądze dodatek rząd program plus
pixabay

Aktualnie panująca inflacja zbiera żniwo i wielu z nas ma problem, żeby odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Z pomocą przychodzi jednak ZUS, który wypłaci Polakom atrakcyjne świadczenie. Wiemy już, że fala przelewów rozpocznie się 6 kwietnia, jednak czy aby na pewno wszyscy będą mogli odebrać pieniądze? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego artykułu. Gotowi? W takim razie zastanówmy się, o jakie świadczenie dokładnie chodzi. 

Mowa tu oczywiście o trzynastej emeryturze, która otrzyma wielu seniorów w całej Polsce. Świadczenie to jest nam wypłacane wraz z przysługująca nam w kwietniu emeryturą lub rentą. Jednak jest pewien haczyk. W dni ustawowo wolne od pracy oraz w weekendy, nie otrzymamy “trzynastki”. Nie ma się jednak czym martwić. Jeżeli termin płatności przypada na właśnie taki dzień, ZUS wypłaci nam pieniądze przed tą datą. Z tego powodu emeryci oraz renciści, którzy otrzymują swoje świadczenia pierwszego dnia miesiąca dostali swoją trzynastą emeryturę 31 marca!

Jak wygląda sprawa z Wielkanocą?

polacy nie unikna podatku od wynajmu
fot. freepik

Co ciekawe wiemy, że jeśli termin płatności emerytury przewidziany jest na 10 kwietnia, to otrzymacie swoje pieniądze jeszcze przed świętami! To fantastyczna wiadomość biorąc pod uwagę wydatki, które podczas przygotowań do Wielkanocy wydają się nieuniknione. Najbliższe terminy przed świętami, jakie powinny was zainteresować to 5 oraz 6 kwietnia. Niestety następne przelewy trzynastej emerytury nastąpią dopiero cztery dni później. 

A jak sprawa wygląda u was? Zrobiliście już świąteczne zakupy, a może czekacie aż trzynasta emerytura trafi na wasze konta? Koniecznie dajcie nam o tym znać w komentarzach! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News