3,5 mld złotych, to budżet na nowe wsparcie od rządu! Minimum 800 złotych trafi na konta potrzebujących

3,5 mld złotych, to budżet na nowe wsparcie od rządu! Minimum 800 złotych trafi na konta potrzebujących

Polacy pieniądze

Podaj dalej

Na nowe świadczenie od rządu przeznaczono gigantyczny budżet. Już teraz wiadomo, iż z tej formy wsparcia skorzysta kilkaset tysięcy obywateli w całym naszym kraju. Kwota minimalna, jaka trafi na ich konta bankowe wynosi 800 złotych. Środki mają na celu pomóc Polakom w ciężkiej sytuacji finansowej. W dzisiejszym artykule dowiecie się, czy wy także znaleźliście się w gronie szczęśliwców, którzy zostaną uprawnieni do pobierania dodatku. Poza tym zdradzimy, kiedy powinniśmy spodziewać się pierwszej wypłaty.

3,5 mld złotych, to budżet na nowe wsparcie od rządu! 

zarobki wypłata pieniądze
fot. freepik.com – welcomia

Rząd w żaden sposób się nie zatrzymuje i swego czasu zapowiedział nowe wsparcie, na które przeznaczy łącznie 3,5 mld złotych. Najniższa kwota, jaka trafi do rąk Polaków wynosi aż 800 zł. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, kto skorzysta z tego prezentu, a także zdradzimy ile maksymalnie można uzyskać w ramach tego świadczenia.

Na samym wstępie warto wspomnieć, iż dodatek przysługuje każdemu, kto spełnia odpowiednie wymogi bez względu na wiek, czy płeć. Świadczenie zostanie wprowadzone 1 stycznia 2024 roku, czyli za lekko ponad trzy miesiąca. Osoby uprawnione do wypłaty będą otrzymywały różne kwoty w zależności od potrzeby wsparcia. Dofinansowanie trafi do Polaków zmagających się niepełnosprawnością, którym brakuje odpowiednich środków finansowych. Jego wysokość będzie wahać się między 50 proc. do nawet 200 proc. renty socjalnej. Oznacza to, że w najgorszym wypadku przelew wyniesie 794,22 zł, aż do nawet 3176,88 zł brutto.  

Pierwszy raz o całym przedsięwzięciu usłyszeliśmy 4 kwietnia tego roku od Mateusza Morawieckiego, podczas konferencji prasowej w Warszawie. Wówczas powiedział: ,,Wprowadzimy nowe świadczenie bezpośrednio do osób z niepełnosprawnościami, które mają największą trudność w samodzielnym funkcjonowaniu, bo jak wiemy są różne stopnie niepełnosprawności”

Jacy obywatele mają największe szanse na otrzymanie wsparcia? 

praca wypłata wynagrodzenie mniej więcej tydzień pracy godziny
fot. pixabay
  • Ci wymagający wsparcia technologii wspomagających
  • Ludzie zmagający się np. z brakiem lub utratą autonomii fizycznej, sensorycznej, intelektualnej, czy chociażby psychicznej. 

Projekt w żadnym wypadku nie zabrania korzystać chętnym z innych form pomocy, takich jak emerytura i renta. Na stronie gov.pl można znaleźć informacje zdradzające, że z programu skorzysta pół miliona Polaków. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej budżet na to wsparcie wynosi 3,5 mld zł. Na tym dobre wieści się nie kończą, gdyż opiekunowie zajmujący się niepełnosprawnymi będą mogli podejmować aktywność zawodową, pomimo pobierania świadczenia pielęgnacyjnego, zasiłku opiekuńczego lub zasiłku dla opiekuna. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News