30 kwietnia ważnym dniem dla Polaków! Wiele osób otrzyma dodatkowe pieniądze?!

30 kwietnia ważnym dniem dla Polaków! Wiele osób otrzyma dodatkowe pieniądze?!

pieniądze dodatek rodzice dziecko

Podaj dalej

30 kwietnia kończy się pierwszy termin składania wniosków. Złożenie papierów po tym terminie może wiązać się z przerwą w wypłacie. W dzisiejszym artykule dowiecie się dokładnie, o co chodzi oraz o jakie pieniądze się rozchodzi. Jeśli nie chcecie mieć przerwy w wypłacie świadczenia gorąco zachęcamy was do zapoznania się z treścią tego artykułu.

30 kwietnia ważnym dniem dla Polaków!

wniosek rodzic dziecko
fot. freepik

W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie o istotnej dacie, o której każdy z was powinien pamiętać. Jej przeoczenie może wiązać się z utratą pieniędzy, a tego raczej nikt z nas by nie chciał. Jesteście ciekawi, o co tak naprawdę chodzi? W takim razie zaczynajmy! 

Jak pewnie wielu z was zdaje sobie sprawę już od 1 lutego możemy składać wnioski o popularne świadczenie 500 plus. Przypominamy, że nowy okres świadczeniowy zaczyna się 1 czerwca bieżącego roku i potrwa do końca maja przyszłego roku. Pieniądze otrzymacie na każde dziecko, które nie osiągnęło jeszcze pełnoletności. Co ciekawe, dodatek ten wypłacany jest niezależnie od tego ile pieniędzy zarabiacie. Oznacza to, że po złożeniu wnioski do waszego budżetu domowego dojdzie 500 złotych. Jeśli jesteście zainteresowani ciągłością wypłat to nie mamy dla was zbyt dobrej wiadomości. Czasu na złożenie wniosku nie zostało zbyt wiele, gdyż po 30 kwietnia nie będziecie mieli już gwarancji ciągłości wypłaty. W takim wypadku zapominalscy powinni mieć na uwadzę, że złożenie papierów w późniejszym terminie może skutkować przerwą w wypłacie. 

Gdzie złożyć wniosek?

dodatkowe 1300 zl miesięcznie
fot. freepik

Przypominamy, że wnioski o 500 plus można składać jedynie droga elektroniczną. Do wyboru mamy kilka sposobów załatwienia wszystkich formalności. Jeżeli posiadamy aplikację mobilną mZUS, możemy jak najbardziej z niej skorzystać. W innym jednak przypadku musimy zdać się na bankowość elektroniczna, portal Emp@tia lub stronę PUE ZUS.

Program Rodzina 500 plus działa już przez siedem lat. Do tej pory ponad 3,6 mln Polaków złożyło wnioski o przyznanie świadczenia, co pomogło milionom dzieci. Od samego początku, czyli od kwietnia 2016 roku, w ramach 500 plus wypłacono ponad 223 mld zł!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News