18 lutego wchodzą nowe przepisy?! Za ten przedmiot w aucie otrzymasz surową karę!

18 lutego wchodzą nowe przepisy?! Za ten przedmiot w aucie otrzymasz surową karę!

18 lutego wchodzą nowe przepisy?! Za ten przedmiot w aucie otrzymasz surową karę!

Podaj dalej

W najbliższym czasie w Polsce wejdą nowe przepisy?! Otóż nie, ale musicie pamiętać, że posiadanie pewnego przedmiotu w naszym kraju jest surowo zabronione! Oprócz pewnych komplikacji będziecie musieli bowiem przygotować się na odpowiedzialność karną! W najgorszym wypadku traficie nawet na 10 lat do więzienia. Tego raczej nie chciałby nikt z was, więc w tym artykule opowiemy wam, o co dokładnie chodzi oraz czego nie powinniśmy przewozić w swoich autach. Aby lepiej zobrazować wam całą sytuację przedstawimy historię 22-latka z Rzeszowa, który na własnej skórze przekonał się, co dzieje się z tymi, którzy nie respektują prawa. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy!

Za ten przedmiot w aucie otrzymasz surową karę! 

W naszym kraju obowiązują jasne przepisy, które mówią wprost o tym, że nie możemy mieć pewnego przedmiotu w naszym aucie. Niestety wielu kierowców w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy i nie respektuje istniejącego prawa, tym samym skazując się na spore kłopoty. W tym artykule opowiemy wam co grozi za przewożenie tego przedmiotu oraz czy każdy może czuć się zagrożony. Mimo wszystko warto się z tym zapoznać, gdyż kara bywa czasem naprawdę surowa, o czym przekonał się pewien 22-letni mężczyzna… 

Do policjantów z wydziału kryminalnego dotarły informacje iż w Rzeszowie znajdują się osoby, które mogłyby posiadać przy sobie narkotyki. Mundurowi, chcąc zbadać ten trop ruszyli na ulicę Ofiar Katynia. To właśnie tam znajdował się seat, w którym siedziały dwie osoby. Funkcjonariusze wylegitymowali pasażera oraz kierującego. Co więcej, podczas wykonywanych czynności wezwano te osoby do wydania narkotyków. 21-letni pasażerka wyciągnęła spod swojej kurtki reklamówkę, jak sama twierdziła nie wiedziała co znajduje się w środku. Dodatkowo wskazała, że jej właścicielem był siedzący obok 22-latek. Ten potwierdził wersję kobiety, a jak się później okazało w środku reklamówki był susz rośliny. 

Zatrzymani wraz z mundurowymi trafili na komisariat, gdzie postanowiono zbadać oraz zważyć przejęte narkotyki. Okazało się, że w środku reklamówki znajdowała się marihuana, a jej ilość była wystarczająca do zrobienia co najmniej 400 porcji. Jej wartość czarnorynkowa oszacowana została na ponad 12 000 zł! 

Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności!

policja mandat sprawca wykroczenie wyprzedzanie przejścied podwójna ciągła
fot. pixabay

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w Rzeszowie. Prokuratura miała już przyjemność rozmawiać z zatrzymanym 22-latkiem. W trakcie przesłuchania podejrzany usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków. Co za tym idzie za popełnione przez niego przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Co jednak stało się z kobietą, która była z 22-latkiem? Została ona wezwana na przesłuchanie w charakterze świadka. Niestety to nie koniec tej historii – Sąd Rejonowy w Rzeszowie postanowił iż zatrzymany przez najbliższe 3 miesiące będzie siedział w areszcie tymczasowym. 

Jak wielu z was pewnie wiedziało przewożenie narkotyków w aucie jest całkowicie zabronione w naszym kraju. Policjanci nigdy nie przymykają oka na tego typu incydenty i możecie być pewni, że w przypadku znalezienia zakazanych substancji zostaniecie surowo ukarani. Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, co o tym wszystkim myślicie! Dodatkowo pamiętajcie, aby nie popełniać głupich błędów, gdyż czasem wystarczy chwila, żeby zmarnować sobie całe życie… 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News