1 września ruszy wypłata ważnego świadczenia! Na kontach bankowych Polaków zagości ponad 2000 złotych!

Za dwa dni Zakład Ubezpieczeń Społecznych ruszy z wypłatą świadczeń, które trafią na konta bankowe tysięcy Polaków. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, kto może liczyć na otrzymanie atrakcyjnego dodatku, który w najlepszym wypadku wyniesie ponad 2000 złotych. Już teraz możemy wam zdradzić, że środki można przeznaczyć na dowolny cel. Rząd nie będzie wnikał, na co pieniądze zostaną wykorzystane. Brzmi dobrze, prawda? Bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy!

euro waluta trzecia droga
Podaj dalej

1 września ruszy wypłata ważnego świadczenia! 

wybory parlamentarne komisja wyborcza pieniądze wynagrodzenie dodatek 800
fot. pixabay

Wraz z początkiem września Polacy otrzymają pokaźną sumę na swoich kontach bankowych. Ponad 2000 złotych będzie mogło zostać wykorzystane na dowolnie wybrany cel. Ze wsparcia skorzystają tysiące osób, a co ciekawe, trafią one do nich bez żadnych formalności. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy wam, kto powinien wyczekiwać przelewu. Jesteście zainteresowani tym tematem? W takim razie zaczynajmy! 

Jak już być może się domyśliliście, mowa tu o czternastej emeryturze. Popularne świadczenie skierowane do seniorów zostało objęte podwyżką, a co za tym idzie przyznawana kwota wynosi 2650 złotych brutto. Oznacza to, że w najlepszym wypadku do rąk Polaków trafi aż 2200 złotych. Zgodnie z zapowiedziami Marleny Maląg wiemy, iż terminy wypłat przypadają na 1, 5, 6, 10, 15, 20 oraz 25 września. Czternastka zostanie przyznana w terminach wypłat waszych emerytur lub rent. Na sam koniec warto podkreślić, że w celu otrzymania dodatku nie musimy składać żadnych niepotrzebnych wniosków. 

Te osoby nie otrzymają 14. emerytury! 

zus 500+ 500 plus świadczenie dodatek dzieci uchodźcy ukraińcy
Pixabay/Adam Gorka

Pełną czternastkę otrzymają jedynie ci emeryci, których emerytura lub renta nie przekracza 2900 brutto. Po przekroczeniu tej kwoty świadczenie automatycznie będzie malało zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę. Mówiąc w dużym skrócie atrakcyjny dodatek przyznawany jest w momencie, gdy wspomniane wcześniej wsparcia nie przekraczają kwoty 5500 złotych brutto. Najmniejszą wypłatę, jaką możemy otrzymać od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest 50 złotych. Jeśli w końcowym rozrachunku wyjdzie nam, że powinniśmy otrzymać mniej – czternastka przepadnie nam definitywnie. 

Przeczytaj również