PILNE: Ten mandat już czeka na kierowców. W najbliższych dniach bardzo łatwo go dostać

PILNE: Ten mandat już czeka na kierowców. W najbliższych dniach bardzo łatwo go dostać

mandat policja kontrola drogowa

Podaj dalej

Dużą uwagą muszą wykazać się kierowcy jeżeli chcą, aby mandat nie został wypisany na ich nazwisko. Od sobotniego poranku warunki na drogach są niezwykle ciężki, a ostrzeżenia płyną z każdej strony – jest bardzo ślisko! Tym samym nie trudno i chwilę nieuwagi, która przyczyni się do kolizji. Wezwanie policji na miejsce to koszt około 1500 złotych.

Niechciany mandat

mandat policjant snieg
fot. lubuska.policja.gov.pl

W związku ze złymi warunkami na drogach, w najbliższych godzinach, a patrząc na zapowiedzi nawet i dniach, nie trudno będzie o kolizje. Na drogach jest niezwykle ślisko po zalegającym śniegu, który się roztopił, a następnie zamarzł. Droga hamowania jest zatem zdecydowanie dłuższa, a kierowcy powinni trzymać większe odstępy między pojazdami.

Do tego trzeba też uważać z prędkością, bowiem nawet na prostej drodze można napotkać na tzw. czarny lód. A ten momentalnie sprawi, że utracimy kontrolę nad pojazdem i w najlepszej sytuacji rozbijemy tylko swój samochód. Trzeba uważać i zdecydowanie zwolnić, bo na drogach czekać będzie na nas bardzo wiele niespodzianek.

Warunki pogodowe będą niezwykle dynamiczne i w ciągu kilku godzin mogą okazać się niezwykle zmienne. Jadąc w jedną stronę może być lepiej, niż wracając do domu. Największych zmian należy spodziewać się w godzinach, w których zapada zmrok i późniejszych. Podobnie o poranku, gdy wychodzi słońce.

mandat kierowca kara
fot. lubuska.policja.gov.pl

Prędkość? Noga z gazu!

Oczywiście oprócz złych warunków na drodze, trzeba pamiętać jeszcze o podstawach bezpieczeństwa. Kolizja i wysoki mandat to jedno, ale w ten weekend nie zabraknie kontroli drogowych w związku z feriami. Policja zapowiadała, że do końca lutego będzie prowadziła wzmożone kontrole, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie na drogach.

mandat policja kontrola
lubuska.gov.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News