PILNE: Od 1 sierpnia wchodzą zmiany w cenach paliw. Diesel, benzyna i LPG w nowym miesiącu będą zupełnie inne

PILNE: Od 1 sierpnia wchodzą zmiany w cenach paliw. Diesel, benzyna i LPG w nowym miesiącu będą zupełnie inne

diesel stacja paliw

Podaj dalej

Nowy miesiąc dla kierowców w Polsce będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż lipiec. W sierpniu diesel, benzyna i LPG czekają kolejne zmiany w cenach, tyle tylko, że znajdą się one na niższym pułapie. Pierwszy miesiąc wakacji przebiegał pod dyktando taniejących cen paliw. Kolejny zwiastuje to samo, tyle, że poprowadzi nas do jeszcze większych oszczędności.

Diesel, benzyna i LPG. Nowe ceny dla kierowców

paliwo benzyna diesel ceny
fot. freepik.com – shyachlo

To będzie ostatni miesiąc na wielu stacjach paliw, gdzie kierowcy będą mogli skorzystać z dostępnych promocji. Większość z nich będzie obowiązywała do końca wakacji, ale więc od 1 września zatankujemy już drożej. Na pewno będzie warto pamiętać o tym, aby zatankować w ostatni dzień sierpnia. Wtedy będzie można spodziewać się dużych kolejek.

Ale można spodziewać sie również tego, że cena za diesel, benzynę i LPG szybko osiągnie ceny takie same, jak wcześniej z promocją. Już dziś porównując je z cenami hurtowymi widać zbyt duże proporcje względem tego ile płacimy. To wynika z wyższej marży, co w efekcie spawia, że płacimy tyle… ile powinniśmy płacić. A na pewno ceny oscylują bardzo podobnych cen. Widać to chociażby po ogólnopolskich średnich cenach paliw w detalu.

Najważniejsze to jednak to za ile faktycznie tankujemy. Benzyna już na bardzo wielu stacjach kosztuje 6,99 zł/l i zapewne szóstka z przodu pozostanie z nami na dłużej przez pierwsze dni sierpnia. Diesel w hurcie także jest pod siódemką, ale na stacjach takiej ceny nie zobaczymy na pewno w pierwszej połowie sierpnia. Zbyt wiele brakuje do tego, aby zejść poniżej tego poziomu. Z kolei LPG już nawet na popularnych stacjach paliw kosztuje poniżej 3 złote, a cena wciąż może lekko spadać.

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – unaihuiziphotography

Ceny paliw identyczne na wielu stacjach

Warto zauważyć, że na wielu stacjach paliw końcowe cenę dla kierowców wyglądają praktycznie wszędzie bardzo podobnie. Diesel, benzyna i LPG nie mają już takich dysproporcji w cenach, jak to miało miejsce kilka miesięcy wcześniej. Wtedy różnice potrafiły sięgać nawet ponad 50 groszy. Obecnie taki zabieg kompletnie by się nie udał.

Oczywiście, ceny paliw różniły się i będą różnić między województwami. Widzą to główni ci, którzy dużo podróżują. Ale nie można powiedzieć, iż dysproporcje są bardzo duże. Z kolei na danym obszarze i tak są bardzo bliskie siebie. Przed nami sierpień, miesiąc zapowiadanych kolejnych obniżek. I oby nic w tej kwestii się nie zmieniło, a paliwo stawało się realnie coraz bardziej tanie.

diesel ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News