Pijany mężczyzna jeździł na quadzie, a w trakcie kontroli wyzywał policjantów

Pijany mężczyzna jeździł na quadzie, a w trakcie kontroli wyzywał policjantów

phpThumb_generated_thumbnail-e1559898624662

Podaj dalej

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 45-latka, który kompletnie pijany kierował quadem. Dodatkowo pojazd był nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu, a mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zareagowali na informacje od zaniepokojonych mieszkańców Łukaszowa, z których wynikało, że po miejscowości jeździ quad, a zachowanie kierowcy m. in. jazda całą szerokością jezdni wskazuje, że może on być pod wpływem alkoholu i stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

BMW ustanowiło rekord prędkości nowego fotoradaru w Wejherowie

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 45-letniego mężczyzny. Kierowca faktycznie był kompletnie pijany. Alkomat wskazał ponad 3 promile alkoholu. Podczas wykonywanych czynności mężczyzna był agresywny wobec funkcjonariuszy. Kierował pod ich adresem groźby pobicia i pozbawienia życia, wielokrotnie znieważając ich. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu.

Sprawdzenie w policyjnych systemach wskazało, że quad, którym jeździł 45-latek jest nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu, a mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte decyzją starosty w marcu ubiegłego roku. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News