Pijany kierowca spowodował śmiertelny wypadek z udziałem motocykla

Pijany kierowca spowodował śmiertelny wypadek z udziałem motocykla

wypadek1

Podaj dalej

Mężczyzna będący pod wpływem alkoholu i z orzeczonym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów spowodował śmiertelny wypadek. Teraz trafił na 3 miesiące do aresztu.

W dniu 15 września br. w Kozłowie doszło do tragicznego wypadku drogowego. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego będąc w stanie nietrzeźwości, stracił panowanie nad pojazdem, którym kierował i zjechał na przeciwległy pas, uderzając w motocykl. Kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu, a pasażerka pogotowiem lotniczym została zabrana do szpitala w Zielonej Górze. Sprawca miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do grudnia 2020 roku.

41-latkowi grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przypominają o bezwzględnym zakazie kierowania, będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prawo jazdy do szuflady jeszcze w 2019? Jest drobny haczyk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News